Güneş Panelleri Faaliyete Geçti

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Akçadağ ilçesinin Yağmurlu köyünde kurulan güneş panellerinin faaliyete geçmesi nedeniyle düzenlenen törene katıldı.

Güneş Panelleri Faaliyete Geçti Malatya İlçe

Akçadağ ilçesine bağlı Yağmurlu köyü içme suyu şebekesinin elektrik ihtiyacı, kurulan güneş panelleri ile karşılanmaya başlandı.

Kurban kesilerek devreye sokulan güneş panellerinin açılışında konuşan Milletvekili Mustafa Şahin, çalışmanın kırsalda elektrik ve su sıkıntısı yaşayan çiftçilere umut olduğunu belirterek aynı çalışmanın diğer köylerde de gerçekleştirildiğini kaydetti.

İşin maliyetini ve projesini İl Özel İdaresi'nin karşıladığını hatırlatan Şahin, "Elektrik faturalarını ödeyemeyen köylerimiz bu sistem ile sıkıntıdan kurtulacak. Aynı sistemi başka köylerde de kurma çalışmalarımız sürüyor. Amacımız kırsalda halkımızı huzur ve refah içerisinde yaşayarak üretimdeki payını artırmaktır” diye konuştu.

Milletvekili Şahin, “Türkiye olarak en büyük cari açıklarımızdan biri enerji açığı. Enerjide tamamen dışa bağımlıyız. Dışa bağımlı olunca da maliyeti yüksek oluyor. Bu şekilde Cenabı Allah'ın bize vermiş olduğu çok güzel bir nimet var. Bunları inşallah bütün köylerimizde yaygınlaştırırsak köylerimiz sırtındaki çok büyük bir kamburdan kurtulmuş olacak.Temennimiz Malatya genelinde 26 köyde kurulan bu panellerin bütün köylerimizde de kurulmasıdır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yağmurlu Köyü Muhtarı Mehmet Kurşun ise güneş panellerinin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Açılışa; AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, AK Parti Akçadağ ilçe Başkanı Vahap Yücekaya, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Turan Canpolat, Akçadağ İl Genel Meclisi üyeleri ve Yağmurlulu köylüler katıldı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 724
Bu Ay : 3208
Toplam : 3208

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom