'SES-SİZ Adımlar Her Zaman' Projesi

Malatya’da, Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi tarafından gerçekleştirilen ve Kalkınma Bakanlığı tarafından Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında desteklenen “Ses-Siz Adımlar Her Zaman” projesi hayata geçirildi.

'SES-SİZ Adımlar Her Zaman' Projesi Malatya Haber

Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Malatya Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi Öğretmeni Ali Karaca’nın proje koordinatörlüğünde hayata geçirilen “Ses-Siz Adımlar Her Zaman” projesi kapsamında birçok faaliyet planlanıyor.

Su sporları etkinliğinden gezilere, masa tenisi kursundan halk oyunları kursuna, panellerden sinema etkinliklerine kadar birçok alanı kapsayan “Ses-Siz Adımlar Her Zaman” projesi kapsamında otizmli öğrencilere, okul eğitimlerinin dışında kalan zamanlarda, aileleri ile veya bireysel olarak sportif ve sosyal etikliklerde bulunmaları amaçlanıyor.

Proje kapsamında ilk olarak su sporları etkinliğine katılacak olan öğrencilere, su sporları malzemeleri verildi. Su sporları malzemelerinin teslim törenine Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Hayrettin Gürsul ile Abdulaziz Kayahan, Malatya Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi Müdürü Aziz Mavuş, “Ses-Siz Adımlar Her Zaman” projesi koordinatörü Ali Karaca, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Malzeme dağıtımı öncesinde bir konuşma yapan Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, “Ses-Siz Adımlar Her Zaman” projesi kapsamında çocukların sportif ve sosyal faaliyetlerde bulunacaklarını söyledi.

Babahanoğlu, SODES projesinin tam anlamıyla yerini bulduğunu ifade ederek, “Kalkınma Bakanlığımız tarafından başlatılan SODES programı tamda yerini bulmuş. OÇEM gibi desteğe muhtaç çocukların eğitim gördüğü önemli bir merkezdeyiz. Okulumuzun yaptığı “Ses-Siz Adımlar Her Zaman” projesi sayesinde 53 çocuğumuz sportif faaliyetlerden faydalanacak. Bu noktada sportif faaliyetler yapılırken gerekli duyulan bütün malzemeler alınmış, bundan sonra etkinlik safhasına geçilecek” dedi.

Babahanoğlu’nun konuşmasının ardından öğrencilere sportif faaliyetler esnasında kullanacakları malzemeler dağıtıldı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 547
Bu Ay : 2115
Toplam : 2115

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom