Kitap Festivali törenle Açıldı

Malatya’da düzenlenen 1. Deniz Kitap Festivali törenle başladı. 24 Şubat’a kadar sürecek festivalde birçok yazar kitaplarını imzalayacak ve kitaplar indirimli satışa sunulacak.

Kitap Festivali törenle Açıldı Malatya Kültür-Sanat

Deniz Kitapevlerinin organizasyonunda bugün kitabevinin Nasuhi Caddesi Büyük Çarşı karşısındaki şubesinde açılışı gerçekleştirilen Kitap Festivali, 24 Şubat’ta sona erecek.
Mehteran takımının gösteri de yaptığı açılışa; Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, Müftü Hacı Yusuf Gül, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü İbrahim Halil Kılıç, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ömer Uz, Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkan Vekili Sıdık Özdemir, Türk Ocağı Malatya Şube Başkanı Nadir Günata, AK Parti İl Başkan Yardımcıları Selim Çağlar ve Murat Turgut, mesleki teşekkül, oda, dernek ve bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile kalabalık vatandaş topluluğu katıldı.

Açılışta konuşma yapan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, örnek davranış sergileyen Deniz Kitapevleri yetkililerine teşekkür edip, “Eğer medeniyet yarışı içerisinde olacaksak, şehrimizi sosyal ve kültürel yönden daha ileri noktaya taşıyacaksak, okuma ve eğitime daha fazla önem vermeliyiz. Okuma bilincini kazandırma için daha fazla çaba göstermek gerekiyor. Malatya Okuyor Kampanyası’nın da teveccüh gördüğünü biliyoruz” şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut ise, Malatya Okuyor Kampanyası ile kitap okuma alışkanlığının git gide yaygınlaştığını dile getirerek, “Malatya var olduğundan beri kitap sevdalısı ve fikir dünyasına katkı sunan bir şehirdir. Ayrıca Malatya’dan birçok ile fikir dünyasından insanlar gitmiştir” ifadelerini kullandı.

Deniz Kitapevleri Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Özdemir de Doğu Anadolu Bölgesi’nin en kapsamlı kitap kırtasiye mağazasında 19-24 Şubat tarihleri arasında Kitap Festivali düzenlediklerini ifade edip, “Okuma ve okutma adına bu kitap festivalini düzenledik” diyerek festivale destek verenlere teşekkür etti.

Özdemir, ‘‘Festival kapsamında 21 Şubatta Bejan Matur, 22 Şubatta Ahmet Turgut, 23 Şubatta Kahraman Tazeoğlu ve Hilmi Yavuz, 24 Şubatta Sinan Yağmur ve Yılmaz Odabaşı burada okurlarıyla buluşacaktır’’ dedi.

Konuşmalardan sonra Müftü Hacı Yusuf Gül’ün duası ve kurdale kesimiyle açılış gerçekleştirildi.
Bu arada Malatya’nın yetiştirmiş olduğu Kemal Deniz, Semra Kandemir, Tuğce Han, Sebahattin Özel, Esma Sayın ve Malatya Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü(PMYO) İbrahim Azcan da açılışta kitaplarını imzaladı.

1. Deniz Kitap Festivali çerçevesinde 24 Şubat’a kadar birçok yazar kitaplarını imzalayacak ve kitaplar indirimli satışa sunulacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 174
Bu Ay : 1742
Toplam : 1742

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom