Sağlıkta Yatırımlar Devam Ediyor

Ak Parti Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık Malatya’da 4 Aile Sağlığı Merkezinin yer teslimlerinin yapıldığı ve yakında inşaatlarına başlanacağı müjdesini verdi.

Sağlıkta Yatırımlar Devam Ediyor Malatya Ekonomi

Sağlık Bakanlığı tarafından yatırım programına alınan ve ihalesi yapılmak üzere tip proje olarak TOKİ’ye gönderilen 2 hekimlik Doğanşehir Gövdeli Aile Sağlığı Merkezi, 2 hekimlik Hekimhan Kurşunlu Aile Sağlığı Merkezi, 3 hekimlik Merkez İstasyon Aile Sağlığı Merkezi ile eczane ve 3 hekimlik Merkez TOKİ Aile Sağlığı Merkezi ile eczaneyi içeren 4 adet prefabrik yapının 31 Ocak’ta sözleşmelerinin imzalandığını aktaran Çalık, 4 Şubat’ta ise binaların yer teslimlerinin gerçekleştiğini ifade etti. Hava şartlarının uygunluğuna göre en yakın zamanda inşaata başlanacağının müjdesini veren Çalık, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sağlık söz konusu olunca durmuyoruz, beklemiyoruz. Malatya’da hastanelerimiz, sağlık merkezlerimiz ardı ardına tamamlanıyor ve açılıyor. 800 Yataklı Devlet Hastanesi inşaatımız devam ediyor; inşallah Nisan ayı içinde bitmesini bekliyoruz. 150 Yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezimizin projesi şu anda hazır ve nihai teklif değerlendirme aşamasında bulunuyor. 300 Yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanemizin projesi de hamd olsun tamamlandı; bu arada 4 yeni ambulansımız gelmiş durumda, Bakanlığımız 2 tane daha gönderecek.”

Yalnızca merkezde değil; Malatya’nın tüm ilçelerinde sağlık yatırımlarının eş zamanlı olarak sürdüğünü belirten Çalık; projesi tamamlanan Akçadağ Devlet Hastanesinin ihale aşamasında olduğunu; Doğanşehir, Pütürge ve Hekimhan ilçelerindeki devlet hastanesi inşaatlarının ise sürdüğünü kaydetti. Bir hayırsever tarafından yapılan Arapgir Devlet Hastanesinin inşaatının ise tamamlandığını ve Bakanlık tarafından kabulünün beklendiğini ifade Çalık, ilçeler için yeni personel lojmanları ve sağlık evlerinin de yolda olduğunu söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 470
Bu Ay : 7267
Toplam : 7267

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom