Türk Tırları Gazze'ye Girdi

İnşaat malzemesi taşıyan Türk kamyon ve tırları İsrail'in tüm oyalama taktikleri ve engellemelerine rağmen Gazze’ye geçişine izin verdi

Türk Tırları Gazze'ye Girdi Dünya

Türkiye'den giden ve hastane binası yapımında kullanılacak inşaat malzemelerini taşıyan Türk tır ve kamyonları İsrail'e rağmen Gazze'ye geçti. İsrail tarafından yapılan açıklamada haberi doğrulayan İsrail Savunma Bakanlığı'nın Filistinlilerle Koordinasyon Bölümü'nün sözcüsü Guy Inbar, "Türkiye ile İsrail'in uzlaşması yolunda önemli bir adım atıldığını" söyledi.

Nakliye izni hastane teçhizatını ve hastanede çalışacak Türk uzmanların girişini de kapsıyor. Guy Inbar, İsrail'in onayı olmadan hastanenin inşaatına başlandığını, gerekli malzemenin muhtemelen tüneller yoluyla Gazze'ye kaçak sokulduğu açıklamasını yaptı. Filistinli kaynaklara göre hastanenin inşası tamamlanmak üzere.

Normalleşme niyeti

2010 yılının Mayıs ayında Türkiye'den yola çıkan Mavi Marmara gemisine İsrail askerlerinin yaptığı baskın sonucunda 9 Türk'ün ölmesinin ardından iki ülke ilişkilerinde bir gerginlik bulunuyor. Türkiye, Mavi Marmara'ya düzenlenen saldırı nedeniyle İsrail'den resmi özür talep ediyor ve Gazze'ye uyguladığı ablukayı kaldırmasını istiyor.

İsrail, Türk nakliye kamyonlarının Gazze'ye geçişine izin vermesini ilişkilerin normalleşmesi yolunda atılan bir adım olduğu mesajını verdi.

Timeturk 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 82
Bu Ay : 16218
Toplam : 16218

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom