Önce Sözü Anlattılar

Neslimizi iman aşısıyla ıslah etmeye mecburuz. Cehalet ateştir. İlim ise selamettir.

Önce Sözü Anlattılar Malatya Kültür-Sanat

  Malatya Fikir adamları Derneği bünyesinde bulunan kanaat önderlerinin Şubat ayı toplantısı yapıldı. 

Fikir Adamları Derneği’nde düzenlenen toplantıda konuşan Fikir Adamları Derneği Başkanı Hacı Bayram Yılmaz, “Kanaat önderi arkadaşlarla istişareler yapıyoruz. Toplumun sorunlarıyla yakından ilgilenerek, milletin birlik ve bütünlüğüne katkıda bulunmayı amaç edindik” dedi. Yılmaz, özetle şöyle konuştu:

"Dünya hayatının iki önemli kapısı vardır. Bunlardan bir tanesi dil, yani sözdür. Bu organ insanı ya sultan eder, yada rezil eder. Sultan olmaya, şeref ve haysiyetli olmaya değer kazanmaya layık olmak istiyorsanız dilinize sahip çıkacaksınız. Sözler ya ilaç olur şifa bulursunuz, yahut ateş olur hem kendinizi, hem de milletinizi ve devletinizi yıkarsınız.

İkincisi fiiliyattır. Yapacağımız her icraatın neticesini çok iyi tahlil etmeden düşünüp hesap etmeden yapmamalıyız. Belki başlangıcı bize çok güzel ve tatlı olabilir. Ama neticesi çok acı olur.

İşte bu gün devletlerin milletlerin toplum huzursuzluklarının ana kaynağı budur. Bu gün Türk toplumunun aile huzursuzluklarının kaynağı inançsızlaşmamızın bir neticesidir. O halde neslimizi iman aşısıyla ıslah etmeye mecburuz. Cehalet ateştir. İlim ise selamettir.

Ey idare mekanizmasında olan insanlar. Dilinize ve fiillerinize dikkat edin. Neslimizi bozmaya kimsenin hakkı yoktur. Yer oynadığı gök çöktüğü zaman, sular coştuğu zaman hepimiz yok olacağız. Son pişmanlık fayda vermez.

Kur’an-ı Kerim ve iman’a sarılmaktan başka çare yok. Hz. Muhammed ( SAV) diyor ki; Beşikten Mezara kadar İlim( Kuran) öğrenin.”

Yaklaşık iki saat süren toplantıda kanaat önderleri fikir alışverişinde bulundular.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 295
Bu Ay : 7092
Toplam : 7092

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom