Destek Verilecek Sektörler İçin Toplantı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından, destek verilecek yeni sektörlerle ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Destek Verilecek Sektörler İçin Toplantı Malatya Ekonomi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Salonu'nda düzenlenen bilgilendirme toplantısına; TKDK Malatya Koordinatörü Mehmet Dere, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Tarımsal Veriler Şube Müdürü Ahmet Turan Karaca ile tarımla ilgililer ve tarım kuruluşlarında çalışanlar katıldı.

TKDK Malatya Koordinatörü Mehmet Dere, "IPA’nın Kırsal Kalkınma Bileşeni kapsamında uygulanacak yatırımlara ilişkin 23.01.2013 tarihinde dokuzuncu başvuru ilanına çıkılmış bulunmaktadır. Dokuzuncu çağrı ilanı ile birlikte IPARD Programı’nın uygulandığı her ilden her alt tedbir kapsamında başvuru alınabilecektir" ifadelerini kullandı.

Dere, "Bu kapsamda Malatya’da uygulanacak yeni sektörlerin kırmızı et üreten tarımsal işletmeler (büyükbaş-küçükbaş), kırmızı et işleme tesisleri ve kesimhanelere, yerel ürünler ve mikro işletmelerin geliştirilmesi ve kırsal turizm konusunda destekler verilecektir" diye konuştu.

Başvuruların 15 Şubat 2013 tarihinde saat 09.00’dan itibaren, yatırımın uygulanacağı ilde bulunan TKDK il koordinatörlüklerinde kabul edilmeye başlayacağı, başvuruların son teslim tarihinin ise 15 Mart 2013'de saat 21.00 olduğu kaydedildi.

IPARD Programı ve Malatya ilinde desteklenecek alanlar hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyen yatırımcıların, TKDK resmi internet sitesi www.tkdk.gov.tr, 444 85 35 proje yardım masası hattı ve il koordinatörlüğünün Milli Egemenlik Caddesi No: 57 adresindeki hizmet binasında oluşturulmuş yardım masasına başvurabileceği ifade edildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 915
Bu Ay : 2497
Toplam : 2497

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom