Baş Denetçi Eğitimi Başladı

Malatya'da, International Register Of Certificated Auditors (IRCA) onaylı baş denetçi eğitim semineri başladı.

Baş Denetçi Eğitimi Başladı Malatya Haber

ENMAC M&K danışmanlık tarafından Aksaç Otel’de gerçekleştirilen eğitim seminerine; tekstil, sağlık, pazarlama ve danışmanlık yapan firmaların müdürleri ile temsilcileri katıldı.
Eğitimle ilgili bilgiler veren ENMAC Eğitim Koordinatörü Hülya Mutlu, uluslararası geçerliliği olan bir eğitim verdiklerini kaydetti. Eğitimin “IRCA” onaylı olduğuna dikkat çeken Mutlu, “Spesifik bir eğitim veriyoruz. IRCA onaylı ve özelliği olan bir eğitim. Uluslararası geçerliliği olan baş denetçi eğitimi veriyoruz” dedi.

Mutlu, farklı birim ve kuruluşlardan katılımcıların eğitime katıldığını ifade ederek, “Eğitimimiz 5 gün sürecek. Kalite yönetim sistemi sektöründe kariyer yapmayı düşünen, bilhassa denetçilik konusunda kendisini geliştirmek isteyen ve baş denetçi olmaya aday olan farklı endüstrilerden arkadaşlarımız bu eğitimde yer alıyor” diye konuştu.

Katılımcıların, baş denetçilikle ilgili olarak bilgi ve becerilerini artırıcı eğitim çalışmaları yaptıklarına değinen Mutlu, şunları aktardı: "Eğitimimiz toplamda 45 saat sürecek. Kişilerin denetim metodolojisini tam manasıyla öğrenmelerini, denetim nasıl yapılır, uygunsuzluk nasıl yazılır, olumlu ve olumsuz bulgular nasıl tespit edilir; her şeyden önemlisi de denetlenen firmaya denetimlerin katma değer sağlayacak yönde planlanıp, uygulanması, kontrol edilmesi ve gerçekleştirilmesiyle ilgili katılımcıların bilgi ve becerilerini geliştiriyoruz."

Eğitimden sonra katılımcıların hemen sertifika alamayacaklarını belirten Mutlu, “Bu eğitimde farkındalık ve yeterlilik çok önemli. Bunun için de bu eğitim dünyanın neresinde yapılırsa yapılsın, 5 günlük eğitimden sonra katılımcılarımız gayet detaylı ve zor bir sınava girecek. Sınav sonucunda başarılı olmaları halinde baş denetçiliğe aday olmaya hak kazanmış olacaklar” şeklinde konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 618
Bu Ay : 1136
Toplam : 1136

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom