Doğanşehir'de Mucid Projesi Elemesi

Malatya'nın Doğanşehir İlçesi Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen, 'geleceğe yön veren mucit projesi' kapsamında, Doğanşehir genelindeki okullarda yarışma yapıldı.

Doğanşehir'de Mucid Projesi Elemesi Malatya İlçe

Doğanşehir Milli Eğitim Müdürlüğü binasında yapılan yarışmaya, Doğanşehir genelinden 10 okul ve 35 öğrenci projeleri ile katıldı.

Doğanşehir Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Söylemez yaptığı konuşmada, "Doğanşehir'de gerçekleştirdiğimiz bu proje ile haftada bir gün bu öğrencilerimiz kuracağımız atölyede uzman öğretmenler tarafından projeleri ile ilgili olarak eğitilecek ve projelerini başarılı bir şekilde yapmaları için gerekli teknik ve alt yapı desteği verilecek, öğrencilerimiz geleceğin bilim adamı olarak yetiştirileceklerdir. Sevgili çocuklar unutmayınız ki bizim gözünüzde hepiniz birer bilim adamısınız.

Çünkü hepiniz fikirlerinizi buraya taşıma cesaretini gösterdiniz, dolayısıyla hepiniz gönlümüzün birincisisiniz. Şüphesiz çalışıldığı zaman her proje değerini mutlaka bulacaktır. Azimli olun, çalışın, arkadaşlarınızı teşvik edin, çalışmalarınızı getirtin, bizler sizlere her türlü desteği vermeye hazırız. Geleceğimiz olan çocuklarımızın birer bilim insanı olmaları yönündeki ilk adımlar atılmaya başlamıştır. Bilim insanının önündeki tüm engelleri kaldırarak dünya literatüründe yer alacak bilimsel icatlar bularak ülkemizi hem kültürel hem de bilimsel alanda temsil edecek bireyler yetiştirilecektir" dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Söylemez, şube müdürleri Erdal Zelyurt, Atilla Mutlu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ercan Arslan ve Doğanşehir Eğitim Gönüllüleri Başkanı Enver Kaplan, dereceye giren öğrencilere plaket ve kitap hediye etti.

Proje dahilinde dereceye giren öğrenciler ve okullar ise şöyle: "1- Ertuğrul Gazi Ortaokulu; Doğa Sabancı, 2- Erkenek Mustafa Kemal İlkokulu; Nida Yerebakan, 3- Sürgü Ç.P.L.; Özlem Özdemir, 4- Sürgü Dursun Şahin Ortaokulu; Hüseyin İnanmaz, 5- Doğanşehir Ortaokulu; Mahsun Dinler, 6- Sürgü İ.O.; Ahmet Balaban, 7- Polat Vaiz Şahin Ortaokulu; Yusuf Eren Özkan, 8- Atatürk Ortaokulu; Taha Şakar, 9- Elmalı Ortaokulu; Furkan Karaman, 10- Zafer İ.O.; Tunahan Ürkmez, 11- Yunus Emre İ.O.; Büşranur Barka, 12- Karaterzi Ortaokulu; Gökçe Gökçek, 13- Doğanşehir Lisesi; Nurgül Kaya, 14- Polat Lisesi; Bekir Akbıyık, 15- Vaizoğulları Anadolu Sağlık Meslek Lisesi; Kevser Şahin" 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 9
Bu Ay : 7155
Toplam : 7155

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom