Suriye Sınırında Tatbikat

Suriye'de yaşanan iç savaşın ardından Türkiye, sınırdaki güvenlik önlemlerini arttırdı. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), sınıra sıfır noktada tatbikatlarını sürdürüyor.

Suriye Sınırında Tatbikat Dünya

Şanlıurfa Suruç 2. Hudut Tabur Komutanlığı'na bağlı Mürşitpınar Askeri Birliği, Suriye'nin Ayn el Arab (Kobani) sınırında askeri tatbikat gerçekleştirdi. Kobani sınırının sıfır noktasında bulunan tepelerin eteğinde uçaksavar, tank, füze bataryaları ve zırhlı araçlarla 'taarruz-savunma' tatbikatı yapan askerler, işaret fişeğinin atılmasından sonra silahlı unsurların harekât ve manevra kabiliyetlerini test etti.

Tatbikatı çok sayıda üst düzey komutan da izledi. Sınırın sıfır noktasında konuşlandırılan tank, uçaksavar ve Stinger füze bataryalarının namluları, terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı olan PYD'nin devlet yönetimine el koyduğu Kobani ilçesine çevrildi.

Tatbikatın, Ceylanpınar'ın karşısında bulunan Rasulayn'de muhalifler ve PKK/PYD arasında yeniden alevlenen şiddetli çatışmalar sonrası gerçekleştirilmesi ise dikkat çekti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 418
Bu Ay : 1986
Toplam : 1986

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom