2 Bin 584 Mevtaya Cenaze Hizmeti

Malatya Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından, 2012 yılında 2 bin 584 mevtaya cenaze hizmeti verildiği bildirildi.

2 Bin 584 Mevtaya Cenaze Hizmeti Malatya Haber

Konuyla ilgili olarak Belediye Basın Müdürlüğü tarafından verilen bilgilere göre, son olarak yapılan gasilhane ve morg tesisleri ile Türkiye'nin örnek mezarlıklarından birisi haline gelen Malatya Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü, verdiği kaliteli cenaze işlemleri sayesinde vatandaşlara en acılı günlerinde destek olmaya devam ediyor.

Cenazelerin ev/morgdan alınıp defnedilmesine kadar bütün işlemleri ile birlikte dini vecibeleri eksiksiz yerine getiren Mezarlıklar Müdürlüğü, vatandaşların da büyük takdirini topluyor.
2012 yılı içerisinde 2 bin 584 kişiye cenaze işlemi uygulanan Malatya Şehir Mezarlığı’nda, yıl içerisinde bin 761 kişi defnedildi. Şehir Mezarlığı'nda yıkama ve kefenleme işlemi yapılan 823 cenaze ise yakınları tarafından çevre il, ilçe, belde ve köylere defnedildi. Vefat edenlerin yüzde 44’ü kadın (bin 137), yüzde 56’sı ise (bin 447) ise erkek olarak kayıtlara geçti.

Cenaze ve defin işlemlerinin yanı sıra, taziye çadırı hizmeti de veren Malatya Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü hizmetlerinin geneli, vatandaşlar tarafından büyük beğeni topluyor. Vatandaşlar, Malatya Belediyesi resmi internet sitesine girip e-mezarlık sistemi üzerinden şehir mezarlığında defni yapılan yakınlarının defin ve mevta kayıtlarını girerek, mezar resimlerine ulaşabiliyor. Ayrıca mevta bilgilerinden de mezar parsellerinin mezarlık içindeki konumlarına harita destekli olarak en kısa yol analizi yapılarak, mezar yerinin bulunması ve boş mezar yerlerinin harita üzerinden görüntülenebilmesi uygulaması da takdir topluyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 837
Bu Ay : 3381
Toplam : 3381

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom