STK'ların Toplantısı Yapıldı

Malatya Valisi Vasip Şahin, “Bir şehrin şehir olabilmesi için medeni bir hayatın orada yaşanıyor olması lazım” dedi.

STK'ların Toplantısı Yapıldı Malatya Haber

Malatya’da faaliyet gösteren vakıf ve derneklerin 2 aylık dönemlerle bir araya gelerek yaptıkları sohbet toplantısına Vali Vasip Şahin de katıldı. MÜSİAD şube binasında gerçekleşen toplantıya Vali Vasip Şahin, Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu, Müftü Hacı Yusuf Gül, MÜSİAD Şube Başkanı Namık Şahin ile çok sayıda vakıf ve dernek yöneticisi katıldı.

Müftü Hacı Yusuf Gül, ilk toplantının 6 ay önce yapıldığını belirterek, “Sadece isimlerimiz değişik, yaptığımız hizmetler hep aynı. Hedefimiz aynı. Birbirimizin yapmış olduğu hizmetlere maddi ve manevi destek olalım, katkıda bulunalım düşüncesi ile hiç olmazsa 2 ayda bir araya gelelim diye düşündük” dedi.

İstişare, bir araya gelme ve diyalog kurma ile güzel neticelerin alındığını belirten Vali Vasip Şahin, “Bir şehrin şehir olabilmesi için medeni bir hayatın orada yaşanıyor olması lazım. İnsanların bir birinden haberli, bir birinin derdiyle dertli ve birbirinin sevinciyle neşeli olabilmesi lazım. Yoksa şehir çok katlı binaların, çok güzel cadde ve sokakların olduğu yer değil. Şehirde bir başkasını arayıp sorma, bir başkasının sıkıntısı varmı yok mu diye endişe duyma varsa o şehir huzur şehri haline geliyor. O şehir gerçekten medeni ve medene dediğimiz kavramın içini doldurmaya başlıyor. Malatya’da Allah’a şükür bunun derin kökleri var” dedi.

Toplantıda sohbet edilerek, görüş alışverişinde bulundu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 673
Bu Ay : 5867
Toplam : 5867

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom