Son Saldırıda 102 Kişi Öldü

Esed güçlerinin, Suriye haklına yönelik katliamları devam ediyor.

Son Saldırıda 102 Kişi Öldü Dünya

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), Beşşar Esed'e bağlı ordu birliklerinin çeşitli kentlerde muhaliflere karşı düzenledikleri operasyonlarda 102 kişinin öldüğünü duyurdu.

Merkezi Londra'da bulunan örgüt, güvenlik güçlerinin, başkent Şam'ın Duma, Haresta, Dareya, Mudamiye ve Yermuk bölgesine havan topu ve roketlerle gerçekleştirdikleri operasyonlarda 41 kişinin yaşamını yitirdiğini, savaş uçaklarının bombardımanında da onlarca evin yıkıldığını ve hasar gördüğünü belirtti.

SNHR, Hama'da 23, Deyru'z Zor'da 12, Dera'da 9, Humus'ta 7, Halep'te 5, İdlib'te 3, Rakka ve Haseke kentinde birer olmak üzere ülke genelindeki olaylarda 102 kişinin öldüğünü bildirdi.

Bu arada, ordunun 117 bölgeye saldırı düzenlediğini aktaran Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC), savaş uçaklarının 18 bölgeyi bombaladığını bir bölgeye misket ve bir bölgeye de varil bombaları attığını ileri sürdü.

Esed'e bağlı Şebbiha milislerinin, bir bölgede sivilleri yıkıntı bir binanın içinde önce bıçak darbeleriyle daha sonrada da taşlarla vurarak öldürdükleri iki kişinin görüntülerini internette paylaşan SRGC, görüntülerin ne zaman ve nerede çekildiğine ilişkin bilgi vermedi.

SRGC, operasyonların birçok kentte yoğun bir şekilde devam ettiğini, Özgür Suriye Ordusu ile nizami ordu arasında yoğun çatışmaların sürdüğünü kaydetti. 

iha.com

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 719
Bu Ay : 2301
Toplam : 2301

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom