Vali Şahin'in Açıklaması

Sokak Çocukları ve Ailelerini Koruma Derneği yöneticileri, Vali Vasip Şahin’i ziyaret etti. Şahin, sokakta çalışan çocuklar konusunda duyarlı olunması gerektiğini söyledi.

Vali Şahin'in Açıklaması Malatya Haber

Valilik makamında gerçekleşen ziyarette konuşan Sokak Çocukları ve Ailelerini Koruma Derneği Başkanı Tahir Toptaş, "Sokakta kalan değil de sokakta çalışan 70-80 civarında çocuk var. Bu çocuklarla ilgili bazı projeler geliştireceğiz. Projelerimize destek isteyeceğiz. Sokaktaki çocuklarla ilgili tiyatro çalışmamız olacak. Ayrıca Sosyal Destek Projesi de hazırlıyoruz. Boşanma derecesinde sorun yaşan ailelere psikolojik destek sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Vali Vasip Şahin ise, “İhmal edilen kesimlerden birisi de küçük yaşta sokakta çalışan çocuklardır. Malatya’da bu sorunun az seviyede yaşandığını görüyoruz. Az seviyede de olsa yaşanan bir sorun var. Bu sorunlara duyarlı bir derneksiniz. Faaliyetleriniz olduğunu söylediniz. Ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak bu çocuklarla ilgili çalışma asli görevlerimizden birisidir. Ayrıca başka kurumlarımızın da görev alınana giriyor bu konu. Bu sorunun dört bir koldan sahiplenilmesi, özellikle sivil toplum kuruluşları tarafından da sahiplenip desteklenmesinin faydalı olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Ziyarette, dernek başkan yardımcısı Veysel Derindağ ile dernek yöneticileri Hamit Çoban ve Ali Kulat da hazır bulundu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 56
Bu Ay : 6853
Toplam : 6853

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom