Kılıçdaroğlu'nun TSO Ziyareti

Malatya'ya gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası'nı (TSO) ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu'nun TSO Ziyareti Malatya Siyaset

Ziyarette ilk olarak konuşan Malatya TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, "5084 teşvikten ciddi anlamda yararlandık. Muhalefet partisinin bu işin takibini yapmasını arzu ediyoruz. Malatya dahil 49 ilin yararlandığı teşviğin uzatılmasını bekliyoruz" dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise, "Malatya’ya bürokrat olarak, siyasetçi olarak ve sade yurttaş olarak da geldim. İki başbakan ve cumhurbaşkanı çıkarmış bir kent. Kayısı ile dünyada marka bir kent" diyerek, daha sonra şu ifadeleri kaydetti:

"Teşvik Yasası'nın uzatılmasını talep ediyorsunuz. Bir dosyayı Sayın Başbakana ilettiğinizi ifade ettiniz. Değişik illerden teşviğin uzatılması yönünde talepler geldi. Arkadaşlar bu konuyla ilgili çalışmalar yapıyor."

"Huzurun temel taşı, akşam evine ekmek götürülmesidir. Alın terinin değerlendirildiği yerde huzur olur. Biz, Malatya’nın ve bu bölgenin gelişmesini isteriz. Malatya, at başı olabilir. Malatya’nın cazibe merkezi olması sadece bu bölge için değil, Türkiye için de önemli gelişme olacaktır" diyen Kılıçdaroğlu, sanayiye özel önem verdiklerini vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Ülkenin kurtuluşu, kişi başına gelirin yükselmesi, herkesin iş ve aş sahibi olmasıdır. Sanayiye ve sanayiciye önem verip, sanayinin önündeki engelleri kaldıracağız. Türkiye’nin daha sağlıklı büyüme ve ilerlemesinin yolu, ciddi bir sanayileşmeden geçer. Temel hedef, katma değeri yüksek olan ürünleri üretmektir. Bu hedefe sanayicimiz kilitlenirse, çağdaş hedefleri yakalarız."

Öte yandan, Başkan Erkoç tarafından Kılıçdaroğlu'na tepside kuru kayısı hediye edildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 26
Bu Ay : 1879
Toplam : 1879

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom