Palandöken ve Apaydın'dan Ziyaret

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, beraberinde TŞOF Genel Başkanı Fevzi Apaydın ile birlikte Malatya’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Palandöken ve Apaydın'dan Ziyaret Malatya Siyaset

Palandöken ve Apaydın, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı ve TESK Yönetim kurulu Üyesi Şevket Keskin, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren ile birlikte ilk ziyaretini Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a yaptı.

Palandöken, "Malatya'daki çalışmalar kentin çehresini değiştirmiş. Her geldiğimde Malatya'yı daha farklı görüyorum. Büyükşehir ile birlikte Malatya daha da güzelleşecek. Malatya'yı önemsiyorum. Her geldiğimde çocukluğumu anımsıyorum. Kent kimliğine tam olarak kavuşmuştur. Malatya taçlanarak yoluna devam edecektir" dedi.

Palandöken ayrıca, ahilik kutlamalarının en görkemli şekilde Malatya’da kutlandığını da ifade etti.
Belediye Başkanı Ahmet Çakır da, "Malatya büyükşehir statüsüne kavuştu. Bu da Malatya’nın gelişmesine katkı sağlayacaktır. Ekonomik anlamda, ekonominin canlanmasına katkı sağlayacaktır. Ticaretin de daha yoğun olduğu bir süreç başlayacaktır. Bizler daha yoğun çalışacağız. 2014 yılını beklemeden şimdiden çalışmalarımızı başlattık" diye konuştu.

TŞOF Genel Başkanı Fevzi Apaydın ise Malatya’ya ilk kez geldiğini söyleyerek, büyükşehir statüsü ile birlikte kurulacak olan UMKE bünyesinde şoförler odalarının da temsil edileceğini kaydetti.
MESOB Başkanı Şevket Keskin, Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın esnaflıktan gelmesi nedeniyle esnaf camiası ile sürekli diyalog içinde bulunduğunu belirterek, verdiği katkı ve hizmetler nedeniyle teşekkür etti.

Palandöken ve beraberindeki heyet, daha sonra Vali Vasip Şahin’i ziyaret etti. Burada konuşan Palandöken, Vali Şahin'e esnaf camiası ile olan diyalog ve ilgisinden dolayı teşekkür eti. Palandöken, Malatya’nın önemli bir tarihi ve kültürel bir mirasa sahip olduğunu aktardı.

Vali Şahin de, esnaf teşkilatının en tepe noktasında bir Malatyalının bulunmasından dolayı mutlu olduğunu kaydetti. Şahin, esnafın önemli bir oluşum olduğunu belirterek, çocukların esnaf ortamında yetiştirilmesinden hiç korkulmaması gerektiğini ve burada başka bir eğitim aldığını söyledi. Şahin, "Toplumun taleplerini biz esnaftan öğreniyoruz. Bizim ne demek istediğimizi esnaf topluma daha rahat aktarıyor. Esnaf ve sanatkarımızın dükkanında otururken, gerçekten dinleniyor ve huzur buluyorum" şeklinde konuştu.

Şevket Keskin, esnaf ve sanatkarlar ile yakın diyalog içinde olan ve sürekli esnaf gezilerinde bulunan Vali Şahin'e teşekkür etti.

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ve TŞOF Genel Başkan Fevzi Apaydın, TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç'u da ziyaret etti.

Palandöken, esnaf ve sanatkarın tüccar ve sanayicinin fidanlığı olduğunu kaydederek, esnaf ve sanatkarın sorunlarından kurtulması ile tüccar ve sanayicinin de rahat nefes alacağın vurguladı. Palandöken, TOBB ile iyi bir diyalog ve işbirliği içinde olduklarını ifade etti. Ayrıca, Malatya’ya her gelişinde heyecan duyduğunu belirtti.

Erkoç ise, "Ülkenin gelişimi, birlik ve beraberliği için esnaf ve sanatkar önemli katkılar sunuyor. Ülkenin omurgasını esnaf ve sanatkar oluşturuyor. Bu omurgayı zedelersek, ciddi sorunlar ortaya çıkar. Esnaf ve sanatkarların desteklenmesini arzu ediyoruz" ifadelerini kullandı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 839
Bu Ay : 3323
Toplam : 3323

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom