Malatya'dan Suriye'ye Yardım

Malatya’dan Suriye’ye 4 TIR yardım malzemesi gönderildi.

Malatya'dan Suriye'ye Yardım Malatya Haber

Malatya Belediyesi binası yanından TIR'lar hareket etmeden önce açıklama yapan Vali Vasip Şahin, "Bir Damla Yardımlaşma Derneği'nin organizesiyle başlatılan yardım kampanyasını halkımızın ne kadar sahiplendiği görülüyor. Kısa sürede 6 TIR'ı dolduracak kadar yardım toplanmış. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Malatya halkının Suriyeli kardeşlerimizle birlikte olduğunun nişanesinin göstergesidir. Malatya halkı olarak Suriye halkının her zaman yanındayız. Nerede bir gariban dostumuz varsa, büyük milletin mensupları olarak yanlarında olduğumuzu ve olacağımızı ifade ediyoruz" dedi.

Bir Damla Yardımlaşma Derneği Başkanı Gülten İlhan ise, "Meşale Derneği işbirliği ile düzenlediğimiz Suriye halkına yardım toplama kampanyasında 6 TIR yardım topladık, 4 TIR bugün gidiyor. Bizler de TIR'larla Suriye sınırına kadar gideceğiz. Emeği geçenlerden Allah razı olsun" ifadelerini kullandı.

Konuşmalardan sonra, Müftü Yardımcısı Cengiz Yağcı'nın duasını müteakip TIR'lar hareket etti.
Malatya Belediyesi'nin Belediye Esenlik Şirketi kanalıyla bir TIR gıda malzemesi dahil, diğer TIR'larda da battaniye, giyecek, un, su ve gıda malzemeleri olmak üzere toplam 4 TIR'ın Kilis'e gittiği ve sınır kapısından Suriye’ye gönderileceği ifade edildi.

Bir Damla Yardımlaşma Derneği, Meşale Derneği, Mazlum-Der Malatya Şubesi ve Anadolu Platformu'ndan toplam 12 kişinin de Kilis sınır kapısına kadar TIR'lara eşlik etmek üzere gittikleri belirtildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 544
Bu Ay : 7690
Toplam : 7690

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom