Toprağın bol olsun faturası

28 Şubat'ın başaktörü eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Erkaya'ya, 'toprağı bol olsun' dediği için tazminata makum edilip, evi haczedilen Vakit yazarı Dilipak isyan etti

Toprağın bol olsun faturası Türkiye-Dünya


28 Şubat sürecinin aktörlerinden eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Güven Erkaya’nın ölümünden sonra kaleme aldığı bir yazıdan dolayı hakkında tazminat davası açılan Vakit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak’ın 9 yıldır süren dava neticesinde, tazminat karşılığında haczedilen evi dün satıldı. Güven Erkaya hakkında, 26 Haziran 2000 tarihli köşe yazısı nedeniyle 167 bin TL’lik tazminata mahkum edilen Dilipak, satılan evi için, "Bu bir gasptır" derken 28 Şubat sürecinin devam ettiğini söyledi.

"ŞİMDİ HAKKIMI HELAL MI EDECEĞİM?"

Kadıköy 4. İcra Müdürlüğü’nde satışa çıkarılan ve 230 bin TL değer biçilen evi, 180 bin TL’ye Muhammed Resuloğlu isimli bir kişi tarafından satın alınan Dilipak, yaptığı açıklamada sert tepki gösterdi. 30 yıllık emeği hiçbir hakaretin yer almadığı yazısı yüzünden gasbedilen Abdurrahman Dilipak, “Evim satıldı. Şimdi hakkımı helal mı edeceğim? Satışın iptali için başvuracağım. Hukuk mücadelem devam edecek” dedi.

28 Şubat'ın başaktörü ve Batı Çalışma Grubu'nun mimarı olan Güven Erkaya'nın ölümünden sonra kaleme aldığı yazıda, "Hakkımı Helal etmiyorum”, “toprağı bol olsun” ifadelerini kullandığı için bu cezaya çarptırıldığını ifade eden Dilipak, aynı durumun bir başkasının başına gelmemesi için sonuna kadar mücadele edeceğini, ilk olarak da satışın iptali için başvuruda bulunacağını açıkladı.

Dilipak sözlerini şöyle sürdürdü: "Esasen aynı gerekçe ile, hakkımda, aynı taraflarca İstanbulda ceza davası için suç duyurusunda bulunulmuş, Ankarada ise tazminat davası açılmıştır. İstanbuldaki davanın davetiyesi tarafıma ulaştı ve davaya girdim ve adresim mahkeme dosyasında mevcutken, Ankarada adresim bulunamadığı gerekçesi ile ilanan tebliğat yoluna gidilmiş ve karar da ilanen tebliğ edilmiştir. Kararın kesinleşmesinden sonra ise hemen evimin adresi bulunarak icra işlemi başlatılmıştır. Öncelikle de evimin eşyası haczedilmiştir." dedi.

"BU BİR GASPTIR!"

"Bir insana yönelitlen bir haksızlık, bütün bir topluma yöneltilmiş bir tehdittir. Bu bir gasptır." diyen Dilibak, aynı durumun bir başkasının başına gelmemesi için sonuna kadar mücadele edeceğini belirterek İlk olarak da satışın iptali için başvuruda bulunacağını hukuk mücadelesinin devem edeceğini açıkladı. Brüt 134 m2 olan dairesinin 88 m2 ilan edilerek satışa çıkartıltıdığını ve 180.000 TL den satıldığını ileri süren Dilipak, tahmini borcun ise 160 bin TL civarında olduğunu da belirtti.

"BU OLAY TUZUN KOKTUĞU YERDİR"

Davanın 28 Şubat dönemine ait bir dava olduğunu söyleyen Dilipak, "Erkaya bu gün hayatta olmadığı için Ergenekon davasında sanık değil. Bu gün onun arkadaşlarının o dönemde neler yaptıklarını Ergenekon iddianamesinde okuyoruz.. O gün bunlarıe eleştirdiğim için, Ergenekonvari bir andıçlamanın ardından, bir yıldırma, caydırma, bastırma operasyonunun sonucu, yargısız infaza tabi tutuldum ve evim haczedildi” dedi.

Dilipak sözlerini şöyle noktaladı: Erkaya gibi, Tolon da beni mahkemeye verdi. Yıllarca askeri mahkemede yargılandım.. Hem müşteki , hem de beni yargılayan mahkemeye üye atama yetkisine sahip, kararı beğenmezse komutan emri ile temyiz yetkisine sahip, sivil bir kişi, darbe girişimlerini eleştirdiği için sanık sandalyesine oturtuluyor.. 28 Şubatta, başkasının yazdsığıı yazıdan ben mahkum oldum. Yazıyı yazarlar hakkındaki dava reddedildi. Yazıya konu sözü söyleyen için de aynı karar verildi.. Bu tuzun koktuğunun işaretidir.."


 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 615
Bu Ay : 5505
Toplam : 5505

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom