Yeşilyurt Devlet Hastanesinde Tatbikat

Malatya Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi'nde sivil savunma, doğal afetler, yangın söndürme ve tahliye tatbikatı yapıldı.

Yeşilyurt Devlet Hastanesinde Tatbikat Malatya İlçe

Hastane Kalite Direktörü Mehmet Soylu ve Sivil Savunma Amiri Endüstri Mühendisi Abdulkadir Turan ’ın organize ettiği tatbikata, Malatya Kamu Hastaneleri birliği genel sekreterliği Sivil Savunma Uzmanı Ercan Aycan, Malatya Devlet Hastanesi Sivil Savunma Uzmanı Yakup Kılıç ve Malatya itfaiyesi Eğitim Görevlisi Ahmet Kılınç, eğitimci olarak katıldı.

Ayrıca 112 Acil Yardım ve UMKE ekibi de tatbikata katılarak tahliye ve ilk yardım sağladı. Tatbikatta tüm personelin olası muhtemel bir depremde ya da yangında nasıl hareket edecekleri, hasta yada yaralıları nasıl tahliye edecekleri, yangına nasıl müdahale edecekleri uygulamalı olarak anlatıldı. Yapılan tatbikat başarıyla sonuçlandı.

Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Cumali Alan, tatbikat sonrası yaptığı açıklamada, afetlere karşı hastanede yapılan planların uygulamasında hastane personelinin hareket tarzlarını bu tatbikatta görerek afetlere hazır olduklarını ifade etti. Alan, bu tür afet ve yangınların sadece tatbikatlarda kalmasını temenni ederek tüm emeği geçenlere teşekkür etti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 138
Bu Ay : 3695
Toplam : 3695

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom