Eğitim Aldıktan Sonra İş Yeri Açtılar

MESOB tarafından SODES kapsamında yürütülen “İstihdama Giden Yol, Kadın Aşçı Ol” kursuna katılan kursiyerler aldıkları eğitimlerin ardından kendi işyerlerini açmaya başladı.

Eğitim Aldıktan Sonra İş Yeri Açtılar Malatya Ekonomi

MESOB’un kursuna katılan Fevziye Saçar, yöresel yemekleri yapıp satacağı Malatya Konak Sofrası adlı işyerini açtı. Açılışa MESOB Başkanı Şevket Keskin, MÜSİAD Şube Başkanı Namık Şahin, Orduzu Belediye Başkanı Cumali Ekinci, Toplum Destekli Polis Şube Müdürü Mehmet Eskigün ve şube müdür yardımcısı Mehmet Topaç ile kalabalık bir topluluk katıldı.

MESOB Başkanı Şevket Keskin, kadınların evlerinden çıkarak hem ev ekonomisine hem Malatya ekonomisine ve hem de Türkiye ekonomisine katkı sunmalarını istediklerini söyleyerek, esnaf ve sanatkar teşkilatının Ahilik Teşkilatı içerisinde Bacıyan-ı Rum Teşkilatı ile kadınlara yönelik ilk kadın teşkilatını yüzyıllar öncesinde kurduğunu hatırlattı.

Alınan eğitimin ardından kadınların kendi işyerlerini açmasından ve işyerlerinde istihdam edilmesinden dolayı mutlu olduklarını ifade eden Keskin, 15 kadının ya işyerini kurduğunu ya da başka işyerlerinde istihdam edildiğini kaydetti.

Kadınların evlerinden çıkarak ekonomiye katkı sunmasının sosyal ve ekonomik açıdan önemli olduğunu ifade eden Keskin, kendi işyerini açan bayanlara her zaman destek vereceğini, diğer kurumlarında aynı anlayışla hareket edeceğini beklediklerini söyledi.

Yapılan açılışın ardından konuklara ve davetlilere Malatya yöresel yemekleri ikram edildi. İşyerini açan Fevziye Saçar’a sertifikası kurdele kesimi öncesinde takdim edildi.

Açılışta MESOB’un İstihdama Giden Yol, Kadın Aşçı Ol kursuna katılan kursiyerlere sertifikaları da takdim edildi.

Bu arada, açılan işyerinde bayanlar tarafından hazırlanan Malatya yöresel ev yemekleri ikram edildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 26
Bu Ay : 5220
Toplam : 5220

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom