Battalgazi Kavşağı Genişletildi

Battalgazi Kavşağı araç alt geçit çalışmaları ile birlikte, Malatya Belediyesi tarafından da kavşakta yeni düzenlemeler yapılıyor.

Battalgazi Kavşağı Genişletildi Malatya Haber

Malatya Belediyesi tarafından, Battalgazi Kavşağı araç alt geçit çalışmaları sırasında yapılan yağmur suyu drenaj, kanalizasyon ve içme suyu deplase çalışmalarının akabinde, kavşağın Sivas Caddesi girişinde de yeni düzenlemeler yapılıyor.

Çalışmalar kapsamında öncelikle kavşakta, alt yapı yenilendi. Yağmur suyu drenaj hattının çekildiği kavşakta, içme suyu ve kanalizasyon şebekeleri de yeni borularla değiştirildi. Alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından kavşakta yol genişletme çalışması yapılması için İtfaiye Müdürlüğü’nün bahçe duvarları geriye çekilerek istinat duvarı yapıldı.

Yol genişletme çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte kavşağın her iki yönünde de kaldırım düzenleme çalışmalarına başlandı.

Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Battalgazi Kavşağı'nın doğu ve kuzey tarafından Malatya merkeze giriş için kullanılan önemli kavşaklardan biri olduğunu belirterek, "Battalgazi ilçesi ile yakın beldelerin yoğun olarak kullandığı Battalgazi Kavşağı'nda düzenleme ve genişletme çalışmaları yapıyoruz. Burayı, yapılan alt geçide göre yeniden düzenliyoruz. Yapılan çalışmayla trafik ve yaya geçişleri rahatlatılacak" dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 60
Bu Ay : 795
Toplam : 795

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom