Orduzu'da Aşure İkramı

Malatya merkeze bağlı Orduzu beldesinde, Elmasuyu Ortaokulu ve İlkokulu ile Halk Eğitim Müdürlüğü Elmasuyu Kursu, ortaklaşa olarak halka aşure ikramında bulundu.

Orduzu'da Aşure İkramı Malatya İlçe

Öğrenci, veli ve öğretmenlerin kaynaşması amacıyla düzenlenen programda; mahalle sakinleri, öğrenciler, veliler ve öğretmenler ile kurs hocaları bir araya geldi. Kazanlarda pişirilen aşure, öğretmen ve kursiyerler tarafından dağıtılırken, ayrıca kursiyerlerin evlerinde yaparak getirdikleri börek ve pastalar da misafirlere ikram edildi.

Programda konuşan Elmasuyu Ortaokulu ve İlkokulu Müdürü Burhan Kaynarca, düzenledikleri programda kaynaşmanın, fikir alışverişinde bulunmanın hedeflendiğini ifade ederek, "Halk Eğitim Müdürlüğü'nün kurslarında kurs alan mahalle sakinleri, öğrencilerimiz, belediyemizin personeli ve öğretmenlerimiz bir araya gelerek kaynaşma fırsatı bulduk. Milli Eğitim Bakanlığı'nın 'Okullar Hayat Bulsun' projesi çerçevesinde bu tarz programları gerçekleştirerek projeye destek vermeye devam edeceğiz. Bu manada desteğini bizlerden esirgemeyen başta Orduzu Belediye Başkanı'na ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Orduzu Belediye Başkanvekili İbrahim Polat da yaptığı teşekkür konuşmasında, "Böyle bir organizasyonu yaptıkları için okul müdürümüze teşekkür ediyorum. İnsanlarımızı bir araya getirerek kaynaştırması, fikir alışverişine vesile olması takdire şayan bir tutumdur" ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 608
Bu Ay : 1343
Toplam : 1343

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom