Akçadağ'da Yangın Tatbikatı

Malatya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Sivil Savunma Uzmanlığınca Akçadağ 75. Yıl Devlet Hastanesinde Sivil Savunma, Doğal Afetler, Deprem ve Yangın önleme ve Söndürme konularında eğitim verildi.

Akçadağ'da Yangın Tatbikatı Malatya İlçe

Malatya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Sivil Savunma Uzmanlığınca 23.11.20012 Cuma günü Akçadağ 75. Yıl Devlet Hastanesinde Sivil Savunma, Doğal Afetler, Deprem ve Yangın önleme ve Söndürme konularında bir eğitim verilerek akabinde Hastane sivil savunma amirliği ile Kalite yönetiminin birlikte hazırladıkları senaryo doğrultusunda Hastane Afet Planı tatbikatı yapıldı.

Hastaneside; 'sivil savunma', 'doğal afetler', 'deprem ve yangın önleme ve söndürme' konularında eğitim verilirken, akabinde hastane sivil savunma amirliği ile kalite yönetiminin birlikte hazırladıkları senaryo doğrultusunda 'Hastane Afet Planı' tatbikatı yapıldı.

Malatya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Sivil Savunma Uzmanlığı'nca düzenlenen tatbikatta, hastane personelinin olası bir doğal afet ya da yangın durumunda hareket tarzlarının belirlenmesiyle bu gibi durumlarda nasıl davranılacağının tatbik edildiği, tüm personelin hastanede bulunan 'yangın söndürme tüpleri'ni kullanarak tecrübe kazandığı belirtildi.

Tatbikata, Akçadağ İtfaiye Amirliği'nin de bir merdivenli itfaiye aracı ve personeliyle birlikte iştirak ettiği, 3. katta mahsur kaldığı varsayılan yaralıları merdivenli araç ile indirerek çıkan temsili yangını söndürdüğü kaydedildi.

Eğitimi ve tatbikatı yöneten Malatya Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği Sivil Savunma Uzmanı Ercan Aycan, bu eğitim ve tatbikatların genel sekreterliğe bağlı diğer il ve ilçe hastanelerinde de yıl boyunca süreceğini aktararak, konunun önemine değindi.

Hastane Müdürü Şenol Çağrıtekin de eğitim ve tatbikatın personele yararlı olduğunu belirterek bu tür doğal afetlerin ve yangınların gerçek hayatta sadece tatbikatlarda kalmasını temenni ederek tatbikatta emeği geçenlere teşekkür etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 756
Bu Ay : 2074
Toplam : 2074

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom