Başbakandan Önemli Açıklamalar

D-8 zirvesi için Pakistan'da bulunan Başbakan Erdoğan gündeme ilişkin soruları yanıtladı...

Başbakandan Önemli Açıklamalar Dünya

Kahire ziyaretimizde görüşmelerimizi yaptık. Mısır Cumhurbaşkanı Mursi, Halid Meşal ve Katar Emiri ile olan görüşmelerimiz bu süreç içerisindeki ateşkese yönelik bir çalışmaydı. Ateşkesle birlikte neler olacak, geleceğe yönelik neler yapılabilir, bunları görüştük. 24 saat içinde alınmadıysa da 48 saat içinde netice alındı. Böylece ateşkes temin edildi.

Ben, Genel Başkan Yardımcım ve MİT Müsteşarı'nı orada bıraktım. Onlar da o süreci orada takip ederken Dışişleri Bakanım da Gazze’ye geçmiş oldular. Onlar da süreci bizzat orada takip etti. Temennimiz bundan sonraki süreçte aynı şeylerin meydana gelmemesidir.

Patriot füzeleri ile ilgili atılan adım şudur: Dördüncü maddeye göre bizim topraklarımız NATO’nun topraklarıdır. Savunma esaslı olmak üzere böyle bir adım atılmaktadır. Bunun nereye yerleştirilip yerleştirilmeyeceği silahlı kuvvetler mensuplarımızın belirleyeceği bir konudur. Savunma esaslı olarak alınacak önlemlerdir. Sayısal olarak NATO buraya ne kadar asker gönderir onu şu anda bilmemiz mümkün değil. Bu, NATO’nun uygulaması olacağı için de TBMM’den izne gerek yok.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 832
Bu Ay : 7537
Toplam : 7537

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom