Mazhar Bağlı'dan AKP'ye Ziyaret

AK Parti MKYK Üyesi, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mazhar Bağlı, AK Parti Malatya İl Başkanlığı'nı ziyaret et

Mazhar Bağlı'dan AKP'ye Ziyaret Malatya Siyaset

Ziyarette, teşkilatlanmanın önemini anlatarak gündemdeki konulara değinen Bağlı, açlık grevlerine temas etti. Bağlı, "Dünyada bunun sosyolojisini ve felsefesini okuduğumuzda bunu iki açıdan ele almak mümkündür. Birincisi insanlar sivil siyaset üzerinden dile getirmek istediklerini, sözlerini anlatabilecek bir araç, bir mesaj veya bir kanal bulamadıklarında bu yola başvururlar. Bir sivil direniş olarak düşünülür.

Fakat bugün Türkiye'de olanları böyle okumak çok kolay değil. İnsanların üzerinden mesaj anlatmanın artık Türkiye'de dönemi kapatılmıştır. Türkiye’nin bu tür meseleleri aşabilecek boyutta olgunluğa eriştiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Talep edilenlerin büyük bir kısmı Türkiye'de gerçekleşmiş bulunmaktadır. Hukuk dışında bir takım taleplerin bir karşılığı olmayacağını da öğrenmek gerekiyor" dedi.

Daha sonra, İsrail’in Gazze'ye karşı orantısız güç kullanması hakkında konuşan Bağlı, şunları söyledi:

"Bölgenin istikrarını bozan, bölgedeki toplumsal dokuyu zedeleyen, bölgedeki tarihsel yapıyı ve coğrafyayı gerçekten çok ciddi anlamda tahrip eden sistematik bir güç olarak, İsrail'in varlığını hepimiz biliyoruz ve yakından takip ediyoruz.

Bunu şiddetle kınıyoruz. Hem devlet olarak hem hükümet olarak hem de toplumsal kamuoyu olarak Gazze'deki kardeşlerimizin yanındayız, onların acısını yüreğimizde hissediyoruz. Zulüm payidar olmaz inşallah pek yakında başkenti Kudüs olan bütün Filistin halkının içine sinebilen bir devletin kurulabileceğine inanıyorum. İsrail için çember giderek daralıyor. Bir taraftan Mısır, bir taraftan Türkiye, Allah kısmet ederse Suriye’de de bir yönetim değişikliği olursa, İsrail bu kadar pervasız davranamayacaktır."

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi de, Prof. Dr. Mazhar Bağlı'ya ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, teşekkür etti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 75
Bu Ay : 7198
Toplam : 11947

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom