FKA Olağan Toplantısı Gerçekleşti

TRB1 Bölgesi olan; Malatya, Elazığ, Tunceli ve Bingöl’de faaliyet gerçekleştiren Fırat Kalkınma Ajansı'nın (FKA) olağan yönetim kurulu toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı ve Elazığ Valisi Muammer Erol başkanlığında gerçekleştirildi.

FKA Olağan Toplantısı Gerçekleşti Bölge

Malatya Fırat Kalkınma Ajansı Ofisi'nde gerçekleştirilen toplantıya; Elazığ Valisi Muammer Erol, Malatya Valisi Vasip Şahin, Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Tunceli Valisi Hakan Yusuf Güner, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata ve Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Fethi Altunyuva ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Toplantı öncesinde bir açıklama yapan Ajans Yönetim Kurulu Başkanı ve Elazığ Valisi Muammer Erol, "Yönetim kurulumuz, Malaya Valimiz Vasip Şahin ve Tunceli Valimiz Hakan Yusuf Güner’in katılımıyla yenilendi ve güçlendi" dedi.

Proje müracaatlarının 18 Ocak 2013'te sona ereceğini kaydeden Erol, proje başvurusunda bulunmak isteyenlerin 18 Ocak tarihine kadar başvuruda bulunmalarını istedi.

13 milyon TL'lik bir yatırım çağrısına çıktıklarını ifade eden Erol, "Ajansın tüm programlarına 821 başvuru oldu. Bunlardan 182 tanesi destek almaya hak kazandı. Yaklaşık 65 milyon TL’lik bir proje hacmi oluşturuldu. 2012’de de 13 milyon TL’lik bir destek çağrısına çıkmış bulunuyoruz. 18 Ocak tarihine kadar 13 milyon TL’lik projeden destek alma talebiyle yapılan başvurular kabul edilecek.

Bunlarda 'ihracatın geliştirilmesi' ve 'ihracat ve yenilikçilik' ile 'yerel ekonomik gelişmeyi destekleme' olmak üzere 2 başlık altında olacak. Bu proje müracaatlarıyla ilgili desteklenecek konular ve usul bilgilendirilmesi ajansımız tarafından yapılacaktır" diye konuştu.

Vali Erol’un açıklamasının ardından, toplantıda gündem maddeleri görüşüldü.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 96
Bu Ay : 6076
Toplam : 6076

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom