Suyun İnanılmaz Faydaları

Uzmanlar, günde en az 1,5 litre su içilmesinin cildin yaşlanmasını geciktirirken, saçların da canlı kalmasını sağladığını söyledi.

Suyun İnanılmaz Faydaları Malatya Yaşam-Sağlık

Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, cildi çabuk yaşlanan kadınlara tavsiyelerde bulundu. İnsanın gençliğini ihtiyarlığı için yaşadığını dile getiren Saraçoğlu, suyun cildin genç kalmasında önemli bir yeri olduğunu vurguladı. Saraçoğlu, “Bol su içeceksiniz. Günde en az 1,5 litre su içeceksiniz. Suyun yerini başka bir şey olmaz. ‘Havuç suyu içeyim, portakal suyu içerim’ demeyin. Az su içende selülit gelişir. Kadınlar erkeklere nazaran daha az su içer. Az su içen bayanların saçları canlılığını kaybeder. Su içeceksiniz. Su az içilirse saçları da matlaştırır. Acı, baharat, sarımsak ve domates çok faydalı. Sivilceleri olanlar bu gıdalara karşı ölçülü olacaklar” dedi.

“CİLDİNİZİN NEFES ALMASINA İZİN VERİN”

Maydanozun cildi tazelediğini kaydeden Saraçoğlu, “Anadolu köylüsünün pazarlara getirdiği küçük yapraklı maydanozlarda şifa saklı. İnsanın gözünü boyamak için yakışıklı elmaları satıyorlar. Ama tadı ve tuzu yok. Domatesi mevsiminde tüketmeye bakın. Topraktan alınan gıdalar çok faydalı ama onu değiştirmemeliyiz. Cildi örten bazı kozmetikler var. Bazı sanatçıları görüyorsunuz. Makyajsınız gördüğünüz zaman ciltte lekeler var. Cildinizin havayla temas etmesi lazım. Üzerine katman katman bir şeyler sürerseniz ekranda güzel görünebilir. İşin aslında ise cilde zarar verirsiniz” şeklinde konuştu.

“GENÇ KALMAK İÇİN TEMİZ HAVADA DOLAŞIN”

Ruh sağlığının cildi genç tuttuğunu ifade eden Saraçoğlu, “Cildinizin güzelliği için temiz havada dolaşın. Mümkün olduğu kadar katkı maddeli kimyasallardan uzak durun. Tıpkı proteinler gibi hareket eder. Vücuttan terleme yoluyla atamazsınız. Şimdi cildinizi tazelemek istiyorsunuz, lahananın faydasını görürsünüz. Lahanayı 15 dakika kaynatıp suyunu içtiğinizde yağ dokusundaki toksinleri atarsınız” diye konuştu. 

iha.com.tr

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 19
Bugün : 381
Bu Ay : 381
Toplam : 381

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom