Zengibar Festivali başladı.

Malatya'nın Darende İlçende her yıl geleneksel olarak düzenlenen Darende Zengibar Karakucak Güreş ve Kültür Festivali kurban kesimiyle başladı.

Zengibar Festivali başladı. Malatya İlçe

Hükümet Konağı önünde düzenlenen festivalin açılış programına, Kuluncak Kaymakamı ve Darende Kaymakam Vekili Hüseyin Sayın, AKP Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı, Darende Belediye Başkanı İsa Özkan, cumhuriyet savcıları, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Kadir Kartal, İlçe Emniyet Müdürü Sait Tanrıkulu, Ünlü Sünnetçi Kemal Özkan, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Kurban kesiminin ardından mehteran ve kortej yürüyüşü eşliğinde Cumhuriyet alanına gelindi. Burada Atatürk Büstü'ne festival çelengi konularak, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Mehteran marşlarının okunmasının ardından Darende Belediyesi tarafından yapılan ve Merhum Darende Belediye Başkanlarından Sıtkı Özinal'ın isminin verildiği park açılışı yapıldı. Burada Belediye Başkanı İsa Özkan, bir açılış konuşması yaparak tüm misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı da konuşmasında, Darendelilere ve Belediye Başkanı İsa Özkan'a parkın yapılması nedeniyle bir vefa örneği gösterdiklerinden dolayı teşekkür etti. Bu tür festivallerin özellikle ilçe dışındakilerin ilçelerine gelerek hasret gidermelerine de vesile olduğuna dikkat çeken Fındıklı, ayrıca bu tür faaliyetlerin birlik ve beraberliği pekiştirdiğini vurguladı.

Bu yıl 56'ncısı yapılan Darende Zengibar Karakucak Güreş ve Kültür Festivali, 16 Ağustos'ta sona erecek.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 173
Bu Ay : 6257
Toplam : 6257

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom