Arıcı'dan AKP Başkanlığına Ziyaret

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, AK Parti Malatya İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.

Arıcı'dan AKP Başkanlığına Ziyaret Malatya Siyaset

AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi'nin şehir dışında olması sebebiyle Abdurrahman Arıcı'yı; İl Başkanvekili Hakan Kahtalı ile İl Başkan yardımcıları Murat Turgut, Nadir Çalık ve Mahmut Özer, Merkez İlçe Başkanı Osman Güder ve İl Yönetim Kurulu üyeleri karşıladı. Hakan Kahtalı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, tarihi miraslarımıza sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

Hakan Kahtalı, Malatya'nın; kayısı ve tekstil ağırlıklı sanayisi, dinamik ekonomisi, 800 bini aşan nüfusu, Türkiye'nin dört bir yanına açılan yolları, tarihi ve kültürel değerleriyle Doğu Anadolu'nun turizmde söz sahibi illerinden birisi olduğunu ifade etti. Pütürge ilçesi Tepehan beldesi üzerinden ulaşılan Nemrut ile Eski Malatya, Aslantepe ve Arkeoloji Müzesi'nde bulunan eserlerin kültür turizminin zenginlikleri olduğuna dikkat çeken Kahtalı, ayrıca şu bilgileri aktardı:

"Sultansuyu Karakaya Barajı ve Levent Vadisi doğa turizmi kapsamında Malatya'nın keşfedilmeyi bekleyen değerleridir. Dünyaca ünlü kaysısından kirazına, elmasından armuduna kadar her meyveyi yetiştirmek ve taze taze bulup yemek mümkündür. İşte Malatya'nın bu doğal güzelliği, topraklarının verimliliği ve tarihsel dokusunun yanı sıra şehre 100 kilometre mesafedeki Nemrut Dağı'na bağlantısı, turizm çekiciliğini arttırmaktadır."

Malatya 3. Uluslararası Film Festivali'nin kapanış programı nedeniyle Malatya'ya gelen ve Belediye Başkanvekili Ertan Mumcu ile beraber AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı da, "Malatya 3. Uluslararası Film Festivali'nin Antalya Altın Portakal ve Adana Altın Koza Film Festivali gibi süreklilik arz etmesini diliyoruz. Malatya'nın da içinde bulunduğu Büyükşehir Yasası meclisten geçti. Ülkemize ve Malatya'ya hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 158
Bu Ay : 1687
Toplam : 1687

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom