'Ekmeğin Öyküsü Projesi' Başladı

Malatya'da, bir öğretmenin 'domates nerede yetişir' sorusuna, 'domates markette yetişir' cevabı alması üzerine, öğretmenin önerisiyle "Ekmeğin Öyküsü Projesi" başlatıldı.

'Ekmeğin Öyküsü Projesi' Başladı Malatya Eğitim

Özel İbrahim Yücel İlkokulu Müdür Yardımcısı eğitim uzmanı Hasan Güller, "Okulumuzda tarımsal faaliyetler kapsamında 3. ve 4. sınıf öğrencilerimiz tarım alanına buğday ektiler. Bu vesileyle çocuklarımız ekmeğin öyküsünü buğday ekiminden başlayarak öğrenmiş olacaklar.

Buğdaylar olgunlaşınca kendileri hasat ederek buğdayları un haline getirip kendi ekmeklerini elde edecekler. Bu projeye başlamamızın nedeni, bir sınıf öğretmenimiz sınıfta öğrencilere soruyor. ‘Domates nerede yetişir’ diye. Bir öğrenci de, 'domates markette yetişir öğretmenim' diye cevap vermiş. Bu cevap projeyi uygulamada önemli kritik nokta oldu" ifadelerini kullandı.

Güller, "Okulumuz alanındaki bahçede öğrenciler önce toprağı hazırladı, sonra buğday dikti. Sulama yaptılar. Burada buğday hasadından sonra un ve ekmek yapılıp, hep birlikte yiyeceğiz" dedi.

Hasan Güller, okulda yazın ise Malatya’da yetişebilen sebzeleri öğrencilerin ektiklerini, böylece öğrencilerin toprakla doğrudan temaslarının sağlandığını vurguladı. Bir öğrenci de, nasıl buğday ektiklerini anlattı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 858
Bu Ay : 4415
Toplam : 4415

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom