Birlikte Yaşam Ödülleri Sahiplerini Buldu

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen geleneksel “Birlikte Yaşama Ödülleri”, İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılan törenle sahiplerini buldu. Törene, (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek de katıldı.

Birlikte Yaşam Ödülleri Sahiplerini Buldu Türkiye-Dünya

Birlikte Yaşam Ödülleri sahiplerini buldu. Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı tarafından düzenlenen törene, Meclis Başkanı Çiçek’in yanı sıra İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve aralarında siyasi ve gazetecilerin bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil, yaptığı konuşmada, “Eğer gelecekte de bir dünyadan bahsedilecekse, o bugünkü birlikteliğimizin eseri olacak. İşte bu düşüncelerle yoluna devam eden Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı, birlikte yaşama ekseninde beşincisini düzenlediği ödül törenleri ile birlikte yaşamaya destek veren, savaştan değil barıştan, düşmanlıktan değil kardeşlikten, nefretten değil sevgiden yana olan insanların ve kurumların bir kez daha yanında” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen TBMM Başkanı Cemil Çiçek ise, ‘birlikte yaşayabilmenin’ önemine dikkat çekti. Çiçek, “Ne konuşulacaksa en evvel bu ülkede konuşulacak. Ne söylenecekse burada söylenecek. Yaşadığımız sorunların çaresini de bu ülkede birlikte bulacağız. Sorunların çözümünü başka mecralara taşıma ihtiyacı duymayacağız. Oturup aramızda konuşacak ve işimizi aracılara bırakmayacağız. Muhatabımızın gözüne bakarak meramımızı anlatmamız gerekiyor. Eğer bizler sorunlarımızın çözümünde birbirimizi muhatap alamazsak muhataplarımız başka mercilerden ve mecralardan bizlere mesaj göndereceğini bilmemiz gerekiyor.

Dolaylı yollara gerek yok. Çok şükür demokratik olgunluğumuz her geçen gün artıyor. Sorunlarımızı konuşmaya elverişli bir ortama gerçekleştirmek için çaba gösteriyoruz. Toplumsal ve kurumsal kültürümüz sorunlarımızı dile getirme konusunda önemli bir olgunluk seviyesine ulaşmaktadır. Aracılara, arabuluculara da fazla gerek yoktur. Eğer millet olarak yeni bir medeniyet inşaa edeceksek, öncelikle birbirimizle kucaklaşmalıyız. Zengin, fakir ayrımı yapmadan birbiriyle kaynaşmış bir toplum olmalıyız" dedi.

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Gecede, Bilimsel Çalışma dalında Prof. Dr. Nilüfer Göle; Edebiyat dalında, Yazar Hilmi Yavuz; Yazılı ve Görsel Medya dalında, Dünya TV ve Agos Gazetesi; Toplumsal Alanda Örnek Davranış ve / veya Girişimler dalında, Aşure/ Anuşabur Projesi ile Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler ve Özel Getronagan Ermeni Lisesi öğrencileri; Antakya Medeniyetler Korosu Sosyal ve Kültürel Kaynaşma dalında, Süryani Cemaati Mardin Metropoliti Saliba Özmen ile Hacı Mirza Demir; Jüri Özel Ödülü dalında ise merhum Georges Marovitch ödüle layık görüldü. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 854
Bu Ay : 2383
Toplam : 2383

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom