Eğitime Katkıda Bulunanlara Takdirname

Malatya'da, yurtlarda kalan çocuklara eğitim katkısında bulunan kurumlara takdirname verildi.

Eğitime Katkıda Bulunanlara Takdirname Malatya Eğitim

 Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı İstasyon Virajı'ndaki erkek yetiştirme yurdu salonunda düzenlenen takdirname verme programında konuşan Engelliler Konseyi Genel Sekreteri Alim Yavuz, "Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüze bağlı kuruluşlarımızda bakım ve koruma altında bulunan çocuk ve gençlerimizin 2012-2013 eğitim ve öğretim yılı içerisinde eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla birçok dershane ve özel okullarla irtibata geçerek çocuklarımızın ücretsiz kayıtları yapılmıştır.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı yurtlarda kalan 2 çocuğumuz Özel Doğa Koleji’ne, 3 çocuğumuz Özel Bilge Yurt Koleji’ne, 1 çocuğumuz da Özel İbrahim Yücel Okulu’na kayıt yaptırmıştır. Ayrıca 23 çocuğumuz da, İstanbul, Zafer, Fen Bilimleri, Final, Yeni Hamle, Rekor, Uğur, Birey, Atlas, Sınav, Şefika Gül, Marmara ve Bilim dershanelerinde ücretsiz olarak SBS ve üniversite hazırlık kursu görmektedirler. Bu öğrencilerimize katkıda bulunanlara takdirname verilmesi için toplandık" dedi.

Vali Vasip Şahin ise, eğitim kurumlarının örnek hareketinin diğer eğitim kurumlarına örnek teşkil etmesini dileyerek, "Bu çocuklarımıza özellikle eğitim konusunda özel hassasiyet gösterilmektedir. Şunu memnuniyetle görüyoruz ki, bunun paydaşı olacak okul ve dershaneler de hassasiyet göstermişler. Geçen sene hiçbir öğrencimiz özel okula gitmezken bu yıl 6 öğrencimiz alınmış. Dershaneye giden öğrenci sayısı 23'e çıkmış.

Önümüzdeki yıl bu sayı daha da artacaktır diye ümit ediyoruz. Malatyalılar kendilerine ulaşıldığı halde katkıda bulunmada imtina etmiyor. Eğer bir şey yapacaksanız, toplumla birlikte yaparsanız başarılı olursunuz. Eğer toplumla birlikte yapmıyorsanız, o yolda yalnız yürüyorsanız, uzun soluklu olması mümkün değildir" ifadelerini kullandı.

Konuşmalardan sonra, yurt öğrencilerine ücretsiz eğitim imkanı sağlayan özel okul ve dershane yetkililerine, Vali Şahin tarafından takdirnameleri verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 627
Bu Ay : 5517
Toplam : 5517

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom