Atık su şebekesi denetlenecek

Atık Su Şebeklerinin Denetimi için oluşturulan komisyon tarafından 9 günlük denetimler neticesinde, Atıksu Arıtma Tesisine gelen atık su miktarının debisinde, yüzde 44 oranında bir artış sağlandı

Atık su şebekesi denetlenecek Malatya Haber

Atıksu kolektör hatlarının kırılarak, atıksuyun tarım ürünlerinin sulanmasında kullanılmasını engellemek amacıyla bir komisyon kurularak, denetimlere hız verildi.

Malatya Valililiği İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu’nun 29.07.2009 tarih ve 2009/7 sayılı kararı doğrultusunda; Tarım İl Müdürlüğü, Çevre İl Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Malatya Şube Müdürlüğü ve Malatya Belediyesi’nden birer görevlinin bulunduğu Komisyon oluşturuldu.

1 Ağustos tarihinden itibaren çalışmalarına başlayan Komisyon tarafından, özellikle vatandaşlardan gelen ihbarlar doğrultusunda denetimler yapılmakta olup, 9 günlük süre zarfında kolektör hattını tahrip ederek kanalizasyon suyunu sulama suyu olarak kullandığı tespit edilenlere anında müdahale edildi.

9 günlük sürede yapılan müdahaleler neticesinde, Atıksu Arıtma Tesisine gelen atıksu miktarı debisinde yüzde 44 oranında bir artış sağlandı.

Atık Su Şebeklerinin Denetimi için oluşturulan komisyon tarafından son olarak, 13 Ağustos 2009 Perşembe günü Kaynarca Mahallesi Kayalık mevkiinde Atıksu Kolektör hattını kırarak sulama suyu olarak kullandığı tespit edilen vatandaşlara müdahale edilerek, kolektör hattı tamir edildi. Ayrıca Kolektör hattına zarar verenler hakkında da Kanalizasyon Deşarj Yönetmeliği doğrultusunda yasal işlem yapılarak, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacak.

Öte yandan atık suyun sulama suyu olarak kullanılmasını önlemek amacıyla vatandaşlarımız daha duyarlı olup, atıksu kolektör hatlarına zarar verenleri Malatya Belediyesi MASKİ Müdürlüğünün 377 15 09 numaralı telefonuna bildirebilirler
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 90
Bu Ay : 1672
Toplam : 1672

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom