Fotoğraf Sanatçısı Akbaş Malatya'da

Ünlü Fotoğraf Sanatçısı Faruk Akbaş, Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği'nin (MAFSAD) organize ettiği sunum ve söyleşide fotoğrafseverlerle buluştu.

Fotoğraf Sanatçısı Akbaş Malatya'da Malatya Haber

"Türkiye Fotoğraf Rehberi" gibi kitapları bulunan Fotoğraf Sanatçısı Faruk Akbaş, Malatya'nın çok güzel bir il olduğunu ve fotoğraf açısından çok zengin bir coğrafyaya sahip olduğunu belirtti. Darende, Akçadağ, Battalgazi, Yazıhan, Levent Vadisi, Arapgir, Malatya merkez ve daha birçok yeri gezip fotoğraflayan Akbaş, en çok da Levent Vadisi'ne hayran kaldığını ve buraların çeşitli fotoğraf projeleriyle dünyaya tanıtılabileceğini, bu sayede de turizm açısından Levent Vadisi'nin gözde bir yer haline gelebileceğini söyledi.

Bir fotoğrafseverin, "Sizi en çok etkileyen ülke hangisi olmuştur" şeklindeki sorusuna cevap veren Akbaş, dünyanın birçok ülkesini gezdiğini ve gezip gördüğü ülkeler arasında fotoğraf anlamında en etkileyici ülkenin "Hindistan" olduğunu kaydetti.

Akbaş, Malatya'da MAFSAD gibi bir sivil toplum örgütünün bulunmasının çok anlamlı olduğunu, MAFSAD ekibinin çok kaliteli ve özverili çalışmalar yürüttüğünü ifade ederek, Malatya kent kimliğinin oluşmasında MAFSAD'ın anlamlı katkılar sunacağına inandığını vurguladı.

Malatya Tabip Odası'nın ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte konuşan MAFSAD Başkanı İnan Orhan, geçen yıl 10'a yakın fotoğraf sanatçısını Malatya'daki fotoğrafseverlerle buluşturduklarını, Faruk Akbaş gibi tanınmış bir fotoğraf sanatçısını da Malatya'da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirterek, Akbaş'a katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 582
Bu Ay : 4026
Toplam : 4026

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom