Çakır Çarmuzu'da İnceleme Yaptı

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, asfalt ve kaldırım çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiği Çarmuzu'da incelemelerde bulundu.

Çakır Çarmuzu'da İnceleme Yaptı Malatya İlçe

İnceleme gezisi sırasında, yapılan çalışmalar hakkında bazı bilgiler veren Belediye Başkanı Ahmet Çakır, özellikle çevre yolu altının gelişmesi anlamında Çarmuzu yolunun büyük önem taşıdığını belirtti. Çarmuzu yolunun Hatunsuyu beldesine kadar devam eden yaklaşık 4 kilometrelik bir yol olduğunu kaydeden Çakır, "Şu an itibariyle yolun 1,5 kilometreye yakın bölümünde çalışmalarımızı tamamlamak üzereyiz" dedi.

Başkan Çakır, daha önce kullanılan yol genişliğinin 7 metre olduğunu anımsatarak, şu bilgileri verdi:

"Çarmuzu yolunda yaptığımız genişleme, düzenleme ve alt yapı yenilemeleri sonucu yol genişliğini 5’er metrelik kaldırımlarıyla birlikte toplamda 30 metreye çıkardık. Şu ana kadar 11 bin metrekarenin üzerinde kaldırım düzenleme çalışması gerçekleştirildi. 20 bin metrekarelik de asfalt serimi yapıldı. Yol güzergahındaki bütün alt yapılar yenilendi. 3,5 kilometre uzunluğunda pik borular iptal edilerek, içme suyu şebeke hatları yenilendi. Drenaj sistemleri tamamlandı.

Düzenleme çalışmaları kapsamında yıkılan bahçe duvarları, kamulaştırılan evler vardı, bunların yıkımı gerçekleştirildi ve bunların yerlerine de perde duvarlar çekildi."

Çarmuzu yolunun kuzey kuşak yoluna bağlanan bir yol olduğunu söyleyen Başkan Çakır, "Şu an Çarmuzu bölgemizde bir şuyulandırma çalışmamız var. Şuyulandırma çalışmasının tamamlanmasından sonra batı istikametinden gelen kuzey kuşak yolumuz ile Çarmuzu yolunu birleştireceğiz.

Buranın birleşmesiyle birlikte özellikle hizmet grupları sitelerine giden trafiği tamamen bu bölgeden vereceğiz. Özellikle çevre yolundaki trafik yoğunluğu önemli miktarda azalmış olacak. Çünkü bu yol ile çok daha kısa ve ışıklara takılmadan rahatlıkla mezarlık veya hal binası bölgesine ulaşılabilecek" diye konuştu.

Çakır, Çarmuzu yolunun yapımıyla birlikte aynı zamanda çevre yolu altında ilk defa bu kadar geniş, düzenli bir cadde açıldığını ifade ederek, "İlk defa böyle bir çalışma gerçekleştiriliyor. Çevre yolu altının gelişmesine de Çarmuzu yolu önemli katkı sağlayacak. Bu yol, İskender, Salköprü, Çarmuzu, İlyas, Kaynarca mahallelerimizi besleyen ana yollarımızdan bir tanesi. Yine Arap Osman Kavşağı’nın Melekbaba-Taştepe bağlantısı; Arap Osman Kavşağı'ndan sanayi yolu bağlantısının bitirilmesiyle de bu bölgelerin gelişmesi daha hızlanmış olacak.

Saymış olduğum bölgelerin çalışmaları tamamen bitirildi. Çarmuzu yolunda da İncirlik Camii’ne kadar olan bölümü tamamlamış olacağız. Camiden devamla da Çarmuzu yolunu kuzey kuşak yoluna bağlayacağız. Böylelikle burası Malatya’nın önemli bir ulaşım aksını oluşturmuş olacak" açıklamalarında bulundu.

Çarmuzu Mahallesi Muhtarı Hacı Korkmaz da, Çarmuzu yolunun daha önce 7 metrelik bir yol olduğunu hatırlatarak, "Çevre yolundan aşağıda hiç böyle bir yolumuz yoktu. Çalışmalar, mahallelerimize değer katıyor. Çalışmalardan dolayı vatandaşlarımızın biraz sabır göstermeleri gerekiyor. Yapılan işler için Belediye Başkanıma ve ekibine çok teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

İlyas Mahallesi Muhtarı Süleyman Aksu ise, yıllarca Çarmuzu yolunun açılması için beklediklerini belirterek, "Başkanımızdan ve ekibinden Allah razı olsun. Çok muhteşem bir yol oldu. Çok güzel bir hizmet yapıldı" dedi.

Başkan Çakır, inceleme gezisi sırasında bölge esnafını da ziyaret ederek kısa sohbetlerde bulundu. Çakır'a ilgi gösteren esnaf ve vatandaşlar, yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 752
Bu Ay : 2334
Toplam : 2334

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom