Kiraz'dan 29 Ekim Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, "29 Ekim tüm halkımızın ortak değeridir. Halkın hangi kesimi nasıl kutlama istiyorsa özgür olarak kutlamalıdır" dedi.

Kiraz'dan 29 Ekim Açıklaması Malatya Siyaset

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi'nin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda CHP'lilerin alternatif kutlama ve yürüyüş yapmalarını tenkit etmesine cevap veren CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, "Sayın Tüfenkçi, haddini aşan laflar etmiştir. Partimizi darbecilerle yan yana gösterme çabası içerisine girmiştir. Ayrıca 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamasını illegal hareket olarak değerlendirmiştir. Bu değerlendirmelerden üzüntü duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. CHP'nin sandık ve demokrasiden umudunu kestiğini ifade etmiştir. Yanlış bir ifadedir. CHP bu ülkeye demokrasi getiren bir partidir" şeklinde konuştu.

"29 Ekim tüm halkımızın ortak değeridir. Halkın hangi kesimi nasıl kutlama istiyorsa, özgür olarak kutlamalıdır. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın sadece bürokratlarla kutlanmasından yana değiliz. Eğer mücadele sokakta verilmesi gerekiyorsa sokakta, eğer mücadelenin yöntemi miting yapmaksa miting ve yürüyüşlerimizi yapacağız" diyen Kiraz, şunları söyledi:

"Sayın Başkan; 27 Mayıs, 27 Nisan, 28 Şubat arzusu ile CHP'nin yanıp tutuştuğunu ifade etmektedir. Bir darbe olsa da iktidara gelsek hesabını yaptığımızı iddia etmektedir. Ben buradan soruyorum; CHP hangi darbeden sonra iktidara gelmiştir? İktidara gelmiştir de biz mi bilmiyoruz. 27 Nisan muhtırasından sonra iktidara AKP gelmiştir. 28 Şubat’tan sonra iktidara gelen partileri herkes biliyor. Sayın Başkan 12 Eylül 1980 darbesinden söz etmemiştir. Bu darbenin mağdurları da çoğunlukla solcular ve CHP'lilerdir."

Ankara'daki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yürüyüşünün Suriye'deki Esed televizyonu tarafından canlı yayınlamasıyla ilgili olarak da Kiraz, "Esed ile kıyaslanması gereken birileri varsa o da AKP iktidarıdır" dedi.

AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi dün yaptığı açıklamada, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda CHP'lilerin alternatif kutlama ve yürüyüş yapmalarını tenkit etmiş, "İlla muhalefet yapacağım diye ayrımcılığa ve ötekileştirmeye prim verilmemeli. Eğer tek hakem ve yetki aranıyorsa o da milletin ta kendisidir" demişti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 578
Bu Ay : 578
Toplam : 578

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom