Yönetmen Işık'tan Şavata'ya Ziyaret

Yönetmen Haydar Işık, Malatya İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata'yı ziyaret etti.

Yönetmen Işık'tan Şavata'ya Ziyaret Malatya Kültür-Sanat

Malatya İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata'yı, tiyatro oyuncusu ve yönetmeni Ömer Konakçı ile birlikte ziyaret eden Yönetmen Işık yaptığı açıklamada, "Malatya ile ilgili 2-3 tane projemiz var. Bir tanesi, Türkiye'nin Türk ve Kürt sorununu anlatan sinema filmi projemiz var. Yıllardan beri kanayan yara üzerinde ciddi çalışmamız olacak.

İstanbul’dan Malatya’ya kadar sürükleyen bir aşk öyküsü var. Ayrıca, Malatya’da tarihçi hocalarımızla görüşüp, Malatya'nın geçmiş tarihinden günümüze kadar belgesel çekimi yapmak istiyoruz. Aslantepe'den başlayıp, günümüze kadar uzanan bir belgesel projemiz var. Malatya denilince akla kayısı geldiği için, kayısıyla ilgili projemiz de var" ifadelerini kullandı.

İl Genel Meclisi Başkanı Şavata da, "Anadolu topraklarının medeniyetini gerçek yüzüyle anlattığımızda, Türkiye daha da ehemmiyetini kazanacaktır. Türk-Kürt, Alevi-Sünni, sağcı-solcu ayrımı yapmak yanlıştır. Biz Türkiye’de, Türküyle, Kürtüyle ve Çerkeziyle birlikte bir milletiz. Geçmişte yapılan hatalar için büyük gayretler sarf ediliyor. Güzellikleri birlikte yaşamamız lazım. Yapacağınız filmlerde bunları ön plana çıkarırsanız, mesaj da tam algılanır. Toplum bazen güzel sevdaları yıkıp kan davasına dönüştürüyor. Bunların önlenmesi lazım" dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 374
Bu Ay : 7520
Toplam : 7520

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom