Spor Aletleri Kuruluyor

Yeni yapılan bölge parkları ile mevcut çocuk ve dinlenme parklarında yenileme ve aydınlatma çalışmalarının yanı sıra, spor aletlerinin kurulması çalışmaları devam ediyor.

Spor Aletleri Kuruluyor Malatya Haber

Malatya Belediyesi Basın Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, "Sürdürülen çalışmalar neticesinde şu ana kadar; İnönü ve Çöşnük bölge parklarının yanı sıra Melekbaba, Kiltepe, Cevatpaşa, Karakavak, Selçuklu, Özalper, Özalper Tontonlar, Paşaköşkü Vakıfpark, Cemal Gürsel, Şehit Kamil Akdağ, Hürriyet, Somuncu Baba, Yeşiltepe Tekdut, Hacı Kalender, Zaviye Mahallesi İmece, Cevdet Şişman, Büyük Mustafa Paşa, Turgut Özal, Şehit Ahmet Hanlıoğlu ve Bentbaşı parklarına açık alan spor aletleri kuruldu" denildi.

"Vatandaşların açık havada spor yapma imkanına kavuştuğu fitness grubu aletlerle söz konusu parklar aynı zamanda spor parkına dönüştürülüyor. Spor parklarında yetişkinler, rahatlıkla spor yapabiliyorlar. Yapılan çalışmayla toplamda 214 adet spor aletinin montajı gerçekleştirildi.

14 çocuk parkına daha spor aletleri yerleştirilmesi için çalışmalar sürdürülüyor" diye devam eden açıklamada, "Malatya Belediyesi'nin örnek sosyal belediyecilik faaliyetlerinden biri olan spor parkları uygulaması kapsamında çocuklar da ihmal edilmedi. Uygulamayla Zafer Mahallesi Yumurcak Çocuk Parkı, Cengiz Topel Üçgenpark ve Abdullah Gül Parkı içerisindeki 2 ayrı bölgede 0-12 yaş grubu için çocuk spor aletleri kurulumu yapıldı. Çocuklar, söz konusu yerlerde hem spor yapıyor, hem de eğlenerek güzel vakit geçirebiliyorlar" ifadeleri kullanıldı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 485
Bu Ay : 4185
Toplam : 4185

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom