Projenin Kendisine Ait Olduğunu Söyledi

Malatya Barosu eski başkanı Selahattin Sarıoğlu, AK Parti hükümetinin dershaneleri kapatma projesinin kendi teklifi olduğunu ileri sürdü.

Projenin Kendisine Ait Olduğunu Söyledi Malatya Haber

Malatya Barosu eski başkanı ve 2007 seçiminde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya milletvekili aday adayı olan Selahattin Sarıoğlu yaptığı açıklamada, "AK Parti’nin CHP’den kaynak bildirmeden aldığı meslek liseleri, klasik liseler ve dershanelerin kapatılması projesi tarafımdan 29.01.07 tarihinde saat 18.59 ve 19.01’de CHP Genel Başkanlık ve Genel Sekreterlik faksına tarafımdan gönderilmiştir. Bu proje CHP 2007 programına alınmıştır. (Pusula 07 Eğitim ve Kültür Sayfa; 55-58) Ayrıca 2012 seçimleri öncesinde gönderdiğim proje-öneriler nedeniyle de tarafınızca şahsıma 'Teşekkür Mektubu' gönderilmiştir" ifadelerini kullandı.

Sarıoğlu, CHP’ye sunduğu projenin ilk maddesinin "Üniversiteye hazırlık dershaneleri kapatılsın, isterlerse özel okullara dönüştürülsün" şeklinde olduğunu bildirerek, gerekçenin de halkın ‘dershane çilesinden kurtarılması’ olduğunu vurguladı.

Sarıoğlu, klasik liselere giden öğrenci yığılmasını azaltmak için yeteneği olanların meslek liselerine yöneltilmesi gerektiğini de kaydetti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 953
Bu Ay : 2521
Toplam : 2521

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom