'İhracatçıların İşi Kolaylaştırılmalı'

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şube Başkanı Namık Şahin, Gümrük Müdürlüğü’nün Organize Sanayi Bölgesi’ne kurulması ile ilgili girişimlerin sürdüğünü söyledi.

'İhracatçıların İşi Kolaylaştırılmalı' Malatya Ekonomi

Fırat Gümrük ve Ticaret Bölge Müdür Vekili Havva Eksilmez'in MÜSİAD Malatya Şubesi’ni ziyaretinde konuşan Başkan Namık Şahin, "Geçtiğimiz yıl Kasım ayında Erzurum’da Gümrük ve Ticaret Bakanımız Hayati Yazıcı ile birlikte bir toplantı yapmıştık.

O toplantıda Sayın Bakanımıza sunduğumuz raporda 5 maddelik Malatya ile ilgili sorunlar vardı. Biz ihracatçılar için işin daha kolay olması için Gümrük Müdürlüğü’nün Organize Sanayi Bölgesi’ne taşınmasını istedik. TIR ve konteynır parkının da oraya kurulmasını istedik. Bu durumu Bakana arz ettik. Sayın Bakan bize Malatya’nın ihracat rakamını sordu.

Yaklaşık 650 milyon dolar civarında olduğu söylendi. Şu andaki bölge müdürlüğünün binası da uygun değil. Bakan bizden yer konusunda yardımcı olmamızı istemişti. Şu ana kadar fazla bir ilerleme olmadı. TSO Başkanımızdan da yeni kurulan Organize Sanayi Bölgesi’nde bir yerin tahsis edilmesini talep ettik" ifadelerini kullandı.

MÜSİAD Uluslararası Fuarı’nın 11-14 Ekim 2012 tarihinde İstanbul CNR Expo Center’da düzenleneceğini ve fuara Malatya’dan da 8 firmanın katıldığını anlatan Şahin, 86 ülkeden 5 bine yakın iş adamının katılacağını aktardı. Şahin, burada yabancı iş adamları ile Türk iş adamlarının karşılıklı olarak ticari görüşmelerde bulunacağını kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 293
Bu Ay : 6377
Toplam : 6377

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom