Abbate'nin hazin sonu

Abbate bir zamanlar Türkiye'nin en büyük gömlek üreticisiydi. Abbate'nin üretcisi Öztay Tekstil iflas etti.

Abbate'nin hazin sonu Dünya


Dinçer Gökçe'nin haberi

Eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın yeğenlerine ait Abbate gömleklerinin Bilecik'te kurulu bulunan fabrikası icra yoluyla satışa çıkarıldı.

Fabrikanın üzerine kurulduğu arsa dahil tüm fabrika araç gereçleri de icra kapsamında satışı çıkarıldı. Fabrika binasının üzerinde bulunduğu arsanın toplam büyüklüğü 128 bin 375 m2…

Bilecik İcra Müdürlüğü'nün icra yoluyla satışa çıkardığı fabrika binası, Bilecik 2'inci Organize Sanayi'nde bulunuyor. Satışa konu olan mülkte fabrika binası, yemekhane, misafirhane ve arsa bulunuyor.

14 bin 570 m2 alan üzerine kurulu bulunan fabrika binası ve arsa ile birlikte tüm yapının satış bedeli makineler ile birlikte 26 milyon 643 bin lira.. Söz konusu tutarın 17 milyon 387 bin lirası bina ve arsa için, kalan tutar ise makine parkı ve diğer gereçler için belirlenmiş durumda.

Bilecik İcra Müdürlüğü'nden yapılan duyuruda Abbate Gömleklerinin bir zamanlar üretildiği fabrika binasının satışı 18 Eylül'de açık artırma yoluyla gerçekleştirilecek. İlk satışta alıcı çıkmaması durumunda ikinci satış tarihi ise 28 Eylül olarak belirlenmiş.

Son bir yılı aşkın bir süreden beri haciz kararları ile gündemden düşmeyen ünlü gömlek markasının sahibi Öztay Tekstil'in de geçtiğimiz Mayıs ayında iflas ettiği ortaya çıkmıştı. Öztay Tekstil'i, eski başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın iki yeğeni Mahmut Rauf Çataklı ve Hüseyin Yavuz Erbakan yönetiyordu...

EKOTRENT

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 551
Bu Ay : 7348
Toplam : 7348

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom