Cadde Yenileme Çalışmaları

Malatya Belediyesi tarafından kentin dört bir tarafında sürdürülen değişim, dönüşüm ve yenileme projeleri kapsamında 67 cadde ve sokakta çalışmalar tamamlanırken, 17’sinde ise yoğun bir şekilde devam ettiği bildirildi.

Cadde Yenileme Çalışmaları Malatya Haber

Malatya Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Değişim, dönüşüm ve yenileme projesi kapsamında çalışma yapılan caddelerden biri olan Kömür Tevzi Caddesi ile bağlantılı sokaklarda çalışmalar büyük oranda tamamlandı. Özellikle yeni hastanenin tamamlanmasıyla, hastaneyi şehre bağlayacak önemli caddelerden biri haline gelecek olan; aynı zamanda sanayi bölgesini İstasyon Caddesi'ne bağlaması dolayısıyla da büyük önem taşıyan Kömür Tevzi Caddesi’nde yağmur suyu drenaj hattının yanı sıra içme suyu, kanalizasyon ve doğal gaz abone bağlantıları yenilendi.

Kömür Tevzi Caddesi’nin İstasyon Caddesi ile Eski Kömür Tevzi alanının önüne kadar olan kısmında, alt yapı çalışmalarının tamamlanmasından sonra 12 bin metrekare kaldırım döşendi. Araç park yerleri için de kilit taşı ile 7 bin metrekare cep otopark alanı oluşturuldu. Cadde üzerinde devam eden yol yenileme çalışmaları kapsamında da şu ana kadar bin 500 metrekare asfalt çalışması yapılırken, geri kalan kısımlarda alt yapı, kaldırım ve çevre düzenleme çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte asfalt seriminin devam edeceği bildirildi.

Aydınlatma çalışmalarının da sürdürüldüğü caddede 80 adet aydınlatma direğinin alt kısımları yerleştirildi. Toplamda 110 adet aydınlatma direğinin dikileceği caddede çalışmalar devam ediyor" denildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom