Ağbaba, Köylülerin Sorunlarını Dinledi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya’nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Görgü (Cafana) köyünü ziyaret ederek köylülerin sıkıntılarını dinledi.

Ağbaba, Köylülerin Sorunlarını Dinledi Malatya İlçe

Ağbaba, CHP İl Başkanı Enver Kiraz'la birlikte ziyaret ettiği Görgü köyünde vatandaşların sorunlarını dinledi. Köylüler, kanalizasyonun olmaması nedeniyle büyük sorun yaşadıklarını söylerken, "Seçimden seçime oy zamanı herkes geliyor ama sonra kimseyi göremiyoruz. Kanalizasyon sorununun çözülmesini istiyoruz" dediler.

CHP Milletvekili Ağbaba, sorunları dinledikten sonra yaptığı değerlendirmede, "Bir yaz boyunca köyleri gezdim. İçme suyu, sulama suyu sıkıntısı devam ediyor. Ama yetkililer sağolsun bu sorunları çözmek yerine yeni sorun ilave ediyorlar. Köylerin yakınına taş ocağı, maden ocağı izni veriyorlar. Gelişigüzel verilen izinler nedeniyle su kaynakları kaybolacak. Köylülerin can damarı olan meraları satıyorlar. 10 yıldan beri ülkeyi yönetiyorlar. Hem Malatya’da hem de Türkiye’de sorunlar büyüyor" dedi.

Ankara asfaltının yanında yer alan bu köyün kanalizasyon kokusundan geçilmediğini anlatan Ağbaba, "7 köyün öğrencisi gelip burada eğitim görüyor. Ellerini yıkayacakları su yok. Böyle bir şey olur mu. 5 buçuk yaşındaki çocuğu okula başlatıyorsun, tuvalette kullanacağı suyu vermiyorsun" diye tepki gösterdi.

Arapgir, Akçadağ ve Darende'de hâla bir çok ilçede çocukların okula başlayamadığını anlatan Ağbaba, sözlerini şöyle sürdürdü: "İstanbul'daki, Ankara'daki çocuklar okula başladı, Malatya’nın fakir çocukları okula başlayamadı. Çünkü yöneticilerimiz beceriksiz. Ankara’da oturup fiyatı belirliyorlar ama Malatya’nın ilçelerinin, köylerinin yolunu bilmiyorlar.

Yol toprak mı stabilize mi bilmeden fiyat belirliyorlar. Fiyatı düşük bulan servis şoförleri ihaleye girmiyor. Ankara’dan talimat veriyorsun. Darende-Gaziköy arası 10 lira diyorsun. Yolu bilmiyorsun ki. Malatya’da pek çok ilçede 5 buçuk yaşındaki çocuğu traktörle, eşek sırtında okula götürmeye çalışıyorlar. Bu ayıba bir an önce son verilmelidir." 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 78
Bu Ay : 3522
Toplam : 3522

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom