FKA, Jata Travel’a Katıldı

Uzakdoğu ve Japon turizm pazarına Türkiye çıkarması yapılıp, Fırat Kalkınma Ajansı’nın (FKA) Jata Travel’a katılım sağladığı bildirildi.

FKA, Jata Travel’a Katıldı Malatya Haber

FKA tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, "Fırat Kalkınma Ajansı tarafından TRB1 bölgesi illeri olan Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli’nin uluslararası düzeyde tanınırlığını artırmak amacıyla Japonya ve Uzakdoğu’nun en büyük turizm fuarı Jata Travel’a katılım sağlandı. 20-23 Eylül 2012 tarihleri arasında Tokyo’nun Ariake bölgesindeki Tokyo Big Sight adlı fuar alanında düzenlenen etkinliğe onlarca ülke turizm portföylerini Japonya’daki seyahat acentelerine ve Japon turistlere sunma fırsatı yakaladı. Türkiye Jata Travel’a ülke manzaralarının izlenebildiği büyük bir Truva atının yer aldığı konsept ile katıldı. Stantta Fırat Kalkınma Ajansı'nın yanı sıra THY, Çanakkale, Şanlıurfa, Adıyaman, Kapadokya, İzmir, Isparta merkezli ajans ve il kültür müdürlükleri ile seyahat acenteleri tarafından Türkiye’nin tanıtımı yapıldı" ifadeleri kullanıldı.

"Daha önce Japonya ve Güney Kore’den gelen turizm heyetlerinin Malatya ziyaretleri faaliyetinin devamı olarak, Malatya ve Elazığ başta olmak üzere bölge illerini tanıtan kitapçıklar, İngilizce ve Japonca hazırlanan gezi rehberleri, Elazığ, Malatya tanıtım materyalleri, kayısı ve orcik ikramları sunularak Japonya’nın en büyük seyahat acentelerinin de içerisinde yer aldığı onlarca seyahat acentesi ile görüşme sağlanarak bini aşkın Japon halkına Türkiye’nin tanıtımı yapıldı" denilen açıklamanın son bölümünde şunlar belirtildi:

"Çalışma ziyareti kapsamında ayrıca Japonya Türk Büyükelçisi Sayın Serdar Kılınç’ın verdiği resepsiyona, Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Japonya temsilciliğinin düzenlediği Japonya Yatırım Ortamı Tanıtım Toplantısı'na ve firma görüşmelerine katılım sağlandı." 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 579
Bu Ay : 4023
Toplam : 4023

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom