Genç Girişimcilere Sertifikaları Verildi

MÜSİAD Malatya Şubesi ve Malatya Valiliği koordinesinde Sosyal Destek Programı (SODES) Projesi kapsamında yürütülen 'Malatya’da Genç Girişimciler İş Başında Projesi'nin sertifika töreni düzenlendi.

Genç Girişimcilere Sertifikaları Verildi Malatya Haber

MÜSİAD Toplantı Salonu'nda düzenlenen toplantıya; MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Topdaş, Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Namık Şahin, TEMA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük, MÜSİAD üyeleri katıldı.
Toplantıda konuşan MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Namık Şahin, “SODES kapsamında yaklaşık 80 saat girişimcilik ile ilgili üniversite hocalarımızın katkıları ile dersler verildi. Dış ticaret ile ilgili yaklaşık 120 saat dersler verildi. Girişimcilik ile ilgili 30'a yakın kursiyerimiz katıldı. Bunda KOSGEB’in desteği ile de yaklaşık 30 bin TL hibe desteği veriyor. Ayrıca ihtiyaç hissedildiğinde yaklaşık 70 bin TL de kredi kullanmaları sağlanıyor” ifadelerini kullandı.

Darbe konusuna da değinen MÜSİAD Başkanı Şahin, “Türkiye darbecilerden çok çekti. Kur'an kursları kapatıldı, İmam Hatip Liselerinin önleri kesildi, işadamlarını içeriye attılar. Malatya’da 52 kişiye idam cezası istendi. 1980’li yıllarda 637 bin kişi cezaevlerine kapatıldı, 300’e yakın kişi işkencelerden öldü, 7 bin kişi idam ile yargılandı ve yaklaşık 50 kişi ise idam edildi. Basında darbecilere masumane bir şekilde yansıtmalarına protesto ediyorum” ifadelerini kullandı.
MÜSİAD Başkanı Şahin’in konuşmalarından sonra ise kursiyerlere sertifikaları verildi.

TEMA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük ise vereceği konferanstan önce yaptığı konuşmada, “Türkiye’de birçok olumsuzluklara rağmen bugünlere getirdi bizi. Bunun için ne kadar şükretsek azdır. Genç arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz. 80-90 saat ayırıp girişimcilik ile ilgili programa katılarak bunu önemsedikleri için onlara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 300
Bu Ay : 8359
Toplam : 8359

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom