Şahin Darendeyi Ziyaret Etti

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Darende ilçesine bağlı belde ve köyleri ziyaret etti.

Şahin Darendeyi Ziyaret Etti Malatya Siyaset

Milletvekili Şahin’e; Darende Belediye Başkanı İsa Özkan, Aşağı Ulupınar Belde Belediye Başkanı Sezai Gürbüz, Balaban Belde Belediye Başkanı Mehmet Kılıçer, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Murat Turgut, AK Parti İl Yönetim Kurulu üyeleri Nurettin Sert, Abuzer Karakaya, Ali Çavuş ve diğer partililer eşlik etti.

İlk olarak Aşağı Ulupınar Belediye Başkanı Sezai Gürbüzü makamında ziyaret eden Şahin, burada yaptığı konuşmada, "Yaklaşık 90 gündür sahadayız. Vatandaşımızın sorunlarını, ihtiyaçlarını, dileklerini, temennilerini gidip kendi yerlerinde dinlemeye çalışıyoruz. Görmüş olduğumuz bir gerçek var. Köylerimizde de beldelerimizde de ilçelerimizde de vatandaşımızın ziyadesiyle memnuniyetini görmekteyiz. Allah’a hamdolsun bugüne kadar göreve talip olan, göreve sizin yetki vererek getirmiş olduğunuz arkadaşlarımızın görevlerini layıkıyla yerini getirdiğini görmekteyiz" dedi.

Darende Belediye Başkanı İsa Özkan, "Darende’ye yapılan hizmetlerde katkıları olan başta milletvekilimiz Mustafa Şahin ve diğer vekillerimize teşekkür ediyorum. Her sıkıntımızda Ankara’ya gittiğimizde Darende’nin ve Malatya’nın sorunlarıyla canı gönülden ilgilenip koşturuyorlar. Bunun için milletvekillerimize teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Sezai Gürbüz de, "Sayın vekilimiz bölgemizin tüm problemlerinde elinden geldiğince bizlere yardımcı oluyor. Beldemizi ziyareti ve hizmetleri için kendisine teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Balaban beldesini de ziyaret eden Milletvekili Şahin, esnafla sohbet edip sorunlarını dinledi. Vatandaşlara hitaben bir konuşma yapan Şahin, özetle şunları söyledi:

"Geçenlerde Kent Konseyi bir anket yapmış. İnsanlarımızın Malatya’da yaşamaktan dolayı memnuniyetini sorgulamış. Yüzde 80’i memnun olduklarını ifade etmişler. Ben köylerimizde, beldelerimizde bu rakamın daha yükseklere çıktığını görmekteyim. Malatyamız'da hamdolsun güvenlikle asayişle ilgili bir sorun yok. İnsanlarımız arasında birtakım sınıf farklılıkları yok. İktidarın vermiş olduğu hizmetlerden farklı kesimlere farklı kaynak aktarma olayı da yok. Herkese adil bir şekilde, eşit bir şekilde hizmetler akıyor."

Milletvekili Şahin, Malatya’nın büyükşehir olacak olmasıyla ilgili ise şöyle konuştu:

“Büyükşehirle birlikte beldeler kapatılıyor. Buradaki amaç yetkinin tek merkezde toplanarak hizmetin daha hızlı daha fazla gelmesidir. İki merkez ilçe öngörülüyor. Biri Battalgazi bölgesinde olur, biri Yeşilyurt bölgesinde. Diğer beldelerimizin tümü kaldırılıyor. Burada popülist politikalar yapmıyoruz. Amacımız daha fazla hizmet gelsin. Beldelerin kaldırılmasıyla ilgili gelip buralarda belleklerinizi bozmaya çalışacaklar, sizleri fitlemeye çalışacaklar. Onlara aldırış etmeyin. Bizim amacımız devletin kaynaklarını halkımızın emrine sunmaktır. Bizde yüce devlet değil, yüce millet var. Devlet bizim için tabu değildir. İnsanlarımızın yaşam standartlarını yükseltmek bizim asli görevlerimiz."

AK Parti’nin 2002’den bugüne yaptığı hizmetleri anlatan Şahin, sağlıkta yapılan hizmetleri dile getirip, konuşmasına şöyle devam etti:

"Bugüne kadar AK Parti’nin yapmış olduğu hizmetlere bakın. Sağlıkta dönüşüm projesi yaptık. SSK hastanesini devlet hastanesi statüsüne kavuşturduk. Kıyameti kopardılar. Dediler siz yandaşlarınıza imkan sağlayacaksınız. Bugün SSK’dan daha önce hizmet alanla şimdi hizmet alanlar bir mukayese yapıyorlar mı? Önceki dönemden mi memnunsunuz şu andan mı memnunsunuz? Vatandaşımızın zorluklarını kolaylaştırma amaçlı hizmet yapıyoruz. O günkü şartlarda vatandaş muayene için gidiyordu. Doktor hastanın yüzüne bile bakmadan ilaç yazıyordu. Böyle bir muayene hizmetinden şu anda gelmiş olduğumuz muayene hizmetine bir bakın."

Vatandaşlar da yapılan hizmetlerden dolayı Milletvekili Şahin’e teşekkür ederek 2002’den önceki dönemlerde ilaç alınamayan zamanları, hastanelerde gurur yıkıcı muamelelerin olduğu dönemleri unutmadıklarını, bugün yapılan hizmetlere teşekkür etmeyenlerin de nankör olduklarını belirttiler. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 1021
Bu Ay : 4819
Toplam : 4819

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom