56 Km Yol Açıldı

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Yol açma ve genişletme çalışmaları sırasında, yol güzergahında kalan 173 adet yapı yıkılarak yola katıldı.

56 Km Yol Açıldı Malatya Haber

Yıkılan yapıların hak sahiplerine enkaz bedeli olarak bugüne kadar 5 milyon 505 bin lira ödendi” dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır yönetiminin göreve geldiği Nisan 2009 tarihinden bu güne kadar, şehrimizin değişik bölgelerinde 56 km civarında yeni yol açma ve genişletme çalışması yapıldığı bildirildi.

Başta kuzey kuşak yolu olmak üzere; Fahri Kayahan, Karakavak, Tecde, Turgut Özal, Özalper, Yeşiltepe, Melekbaba, Çarmuzu, İlyas, İskender, Battalgazi, Göztepe Tandoğan ve diğer birçok mahallede imar yollarının bir bir açıldığını belirten Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Yollar bir şehre nefes aldıran can damarları gibidir. Bu nedenle şehrimize nefes aldıracak yeni yolların açılmasına büyük önem veriyoruz. Mevcut yollarımız da sürdürülen genişletme, kaldırım ve peyzaj düzenleme çalışmalarının yanı sıra yeni yol açma çalışmalarımız aralıksız sürüyor” dedi.

Yapılan düzenlemeler ve yol açma çalışmaları ile Fahri Kayahan bölgesinin şehrimizin yeni bir alt merkezi haline gelmeye başladığını kaydeden Başkan Çakır, “Fahri Kayahan caddesi ile Güngör caddesi arasında 22-30-35 metre genişliğinde 3 adet cadde açıldı. Ayrıca, Tecde yolu ile Çevre yolunu birbirine bağlayacak 50 metrelik bulvar yolunda da çalışmalarımız aralıksız sürdürülüyor” dedi.

Çakır, “Şehrimizin ulaşımı bakımından büyük önem verdiğimiz kuzey kuşak yolunda da önemli mesafeler aldık. Şu ana kadar yer yer 13 metre yüksekliğe varan taş duvarların örüldüğü, menfezlerle geçişlerin yapıldığı yolumuzun Çarmuzu demiryoluna kadar olan 8 bin 300 metrelik kısmı açılmış durumdadır” şeklinde konuştu.

Malatya’nın dört bir yanında imar yollarının bir bir açılmaya devam ettiğini ifade eden Belediye Başkanı Ahmet Çakır, son 3.5 yıllık süre içerisinde toplam 55.915 metre yeni yol açma ve genişletme çalışması gerçekleştirdiklerini ve çalışmaların aralıksız devam ettiğini söyledi.

Yol açma ve genişletme çalışmaları sırasında, yol güzergahında kalan 173 adet yapının yıkılarak yola katıldığını belirten Başkan Çakır, “Sözkonusu yıkımlar için hak sahiplerine enkaz bedeli olarak bugüne kadar 5 milyon 505 bin lira ödendi.

Ayrıca yol ve kaldırım düzenleme çalışmaları sırasında yıkılan duvarların yerine şehir estetiğine uygun perde duvarlar yapılarak, daha güzel bir görünüme kavuşturuluyor” dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom