CIA Ajanı Barbara kaçtı!

Batman'da dernek kurulması için tarikat lideriyle 'gazeteci' kimliğiyle görüşen CIA ajanı Barbara Anna Lakeberg, yakalama kararı üzerine sahte...

CIA Ajanı Barbara kaçtı! Bölge

Batman'da insan hakları derneği kurmak için bir PKK'lı imam olarak tanınan PKK ve yasadışı sloganları atılan, Said Nursi posterleri açılan mitinglenlerle adını duyuyan tarikat lideriyle "gazeteci gibi" görüşme yapan, ancak CIA ajanı olduğu ortaya çıkan Barbara Anna Lakeberg'in, hakkında yakalama emri çıkartıldığını öğrenince sahte pasaportla Kuzey Irak'a kaçtığı belirlendi.
Batman'da tarikat üyesi olan ve DTP'nin "İnanç Komisyonu"nda yer alarak PKK ve Abdullah Öcalan'ın propagandasını yaptığı gerekçesiyle geçen yıl tutuklanıp 8 ay cezaevinde kalan Hüseyin Bulut ile "araştırmacı- gazeteci" sıfatıyla görüşen ABD'li Barbara Anna Lakeberg istihbarat birimlerince takibe alındı. Tarikat lideri Bulut'un evinde ele geçen bilgisayar hard disklerinde ve CD'lerde ABD'li kadının görüntülerine ve konuşmalarına rastlanılması üzerine soruşturma genişletildi.
Lakeberg'in Bulut'a hitaben yazdığı bir mektubu da ele geçiren istihbarat birimleri, kadının ABD gizli servisi CIA ajanı olduğunu tespit etti. Lakeberg'in, tarikat lideri Bulut ile görüşmesinden kısa süre önce K. Irak'tan Türkiye'ye giriş yaptığı belirlendi. Bunun üzerine Diyarbakır Özel Yetkili C. Başsavcılığı, Barbara Anna Lakeberg için yakalama kararı çıkardı.

10 PARMAĞINDA 10 MARİFET!
Durumu öğrenen Lakeberg bir anda ortadan kayboldu. CIA ajanı kadının, Batman'dan Silopi'ye, buradan da Habur sınır kapısı üzerinden sahte pasaportla K. Irak'a geçtiği anlaşıldı. Budist olduğu ve iyi derecede Kürtçe konuştuğu öğrenilen Lakeberg'in, Irak'ın kuzeyinde insan hakları alanında faaliyet yürütmek üzere bir dernek kurduğu, Diyarbakır ve Batman'da da bu derneğin şubelerini açmak istediği tespit edildi. Tarikat lideri Hüseyin Bulut ile yardımcısı A.T.'nin düzenli olarak Lakeberg ile görüştükleri de saptandı.
Lakeberg'in görüştüğü 15 kişi hakkında, "PKK'ya yardım, Atatürk aleyhine işlenen suçlar hakkındaki kanuna muhalefet, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve askerlikten soğutmak, PKK adına suç işlemek ve propagandasını yapmak" iddialarıyla 20 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.
(Sabah)

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 468
Bu Ay : 3112
Toplam : 3112

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom