Çakır'a Ahilik Ziyareti

Şevket Keskin, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren ile Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Özkan Kurum, Ahilik Haftası nedeniyle Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret ettiler.

Çakır'a Ahilik Ziyareti Malatya Haber

Ziyaret sırasında MESOB Başkanı Şevket Keskin, Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a bir buket çiçek hediye etti.

Ziyarette konuşan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, Ahilik Haftası’nın Malatya’da 18 yıldır kutlandığını belirten Malatya’da düzenlenen Ahilik etkinliklerinin Türkiye’de sayılı kutlamalar arasına girdiğini ve bunda MESOB Başkanı Şevket Keskin’in önemli katkısını bulunduğunu ifade etti. Evren, “Bütün esnaf ve sanatkarlarımızı etkinliklere davet ediyoruz. Bütün Malatya’ya Ahilik Haftası hayırlı olsun” dedi.

Ahilik Haftası’nı kutlama komitesi oluşturduklarını belirten MESOB Başkanı Şevket Keskin, Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın kutlamalara önemli desteği bulunduğunu belirterek, teşekkür etti.
Malatyalıları Ahilik Bayramı’na davet eden Keskin, şehitler nedeniyle bazı etkinlikleri iptal ettiklerini belirterek, “Sosyal etkinliklerin büyük bir bölümünü iptal ettik. Şed Kuşatma töreni yapılacak ve ardından ise şehitlerimizi için Mevlid-i Şerif okutacağız” dedi.

Belediye Başkanı Çakır’da, “Ahi Evran’ın başlatmış olduğu bu güzel geleneğin günümüzde de yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması insanlık için önemli. Yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma gibi temelini İslam’ın özünden alan, ticarette güzel ahlakı ve iyiliği teşvik eden bu uygulamaya Malatya esnaf ve sanatkarlar camiası da sahip çıkıyor.

Yapılan organizasyonlarda Şevket Keskin ve Ali Evren’in büyük emekleri var. Bizler de yerel yönetim olarak her zaman yanlarındayız” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 93
Bu Ay : 7730
Toplam : 7730

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom