Azerbaycan'ın Tıp Eğitimine Destek

Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Gümrük Komitesinin Tıp Hizmet İdaresi ve Azerbaycan Tıp Üniversitesi ile İnönü Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Azerbaycan'ın Tıp Eğitimine Destek Dünya

İmza töreni için Azerbaycan’a giden İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik ve İnönü Üniversitesi Karaciğer Nakli Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz, Azerbaycan Tıp Üniversitesi Rektörü Ahliman Amiraslanov ve Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Gümrük Komitesinin Tıp Hizmeti İdaresi Başkanı F.G. Gedimaliyev tarafından karşılandı.

Resmi program kapsamında değerlendirilen imza protokolü öncesinde taraflar ilk olarak Azerbaycan’ın eski Cumhurbaşkanı merhum Haydar Aliyev ve Zarife Aliyev’in kabirleri ile Türk Şehitliğini ziyaret etti.

Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Gümrük Komitesi Tıp Hizmet İdaresi ile Sağlık Protokolü Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Gümrük Komitesinin Tıp Hizmet İdaresi ile imzalanan protokolle; tıbbın çeşitli alanlarında teorik bilgileri artırmak ve pratik beceriler edinmek amacıyla Devlet Gümrük Komitesinin Tıp Hizmet İdaresinden seçilmiş farklı uzmanlık alanlarını içeren tıp ekibi İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezine gitmek için özel görevlendirilecekleri gibi, İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nin profesör ve doçentlerden oluşan uzman grubu belli aralıklarla Azerbaycan’a gidecek, Devlet Gümrük Komitesinin Tıp Hizmet İdaresi çalışanlarına farklı konularda en son muayene ve tedavi yöntemlerinin nasıl kullanıldığını öğretecek ve yardımcı olacaklar.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi ile İnönü Üniversitesi arasında imzalanan işbirliği protokolü ile, iki üniversite arasında araştırma ve eğitsel yaklaşımı teşvik etmek, mevcut ilişkileri geliştirmek, araştırma sonuçlarının ortak kullanımına imkan sağlamak ve bunları yayınlamak, tarafların eğitsel yaklaşımlara ilişkin deneyimlerini bilimsel organizasyonlarda birbirlerine aktarımlarını sağlamak amaçlanıyor. Yapılan protokoller Azerbaycan basınında yer buldu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 24
Bu Ay : 7661
Toplam : 7661

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom